Horalka

Horalka - Alberto Moravia | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Alberto Moravia
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Horalka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Horalka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alberto Moravia. Číst Horalka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Cesira, žena z chudého kraje mezi Neapolí a Římem, ztratí po znásilnění dcery Rossety poslední iluze o lidech a morálce. Konečně pochopila, co válka způsobila: stará morálka, zákony, náboženství už neplatí, lidé nevnímají cizí neštěstí. Poválečný svět není již světem lidským. Vše se proměnilo ve zboží, kšeftování, obchodování. I lidé jsou prodejní. Život ztratil smysl, je teď bez hlavy a paty, a důležité věci „už nejsou důležité, kdežto ty nedůležité se staly důležitými“. I z Cesiry a Rossety válka málem udělala zlodějku a prostitutku, od toho je však „zachránila“ bolest. Italská kritika podtrhává jako základní, určující motiv Horalky dvojí znásilnění lidské důstojnosti: znásilnění celé společnosti hrůzami závěrečné fáze války a znásilnění děvčete. Dílo se řadí mezi početné pokrokové italské prózy na téma druhé světové války, které vznikaly v padesátých letech. Patří k nejúspěšnějším Moraviovým románům; byla mnohokrát vydána ve vlasti, přeložena do mnoha cizích jazyků a krátce po vydání zfilmována v De Sicově režii se Sofií Lorenovou v titulní roli.


...y - ty pravé od Sedity. Sáhni po jistotě! Lidi, vyprdněte se na nějakou soutěž, proč si tělo zasírat jedovatým palmovým tukem, který ucpává cévy a cukrem, po kterém se tloustne! View horalka's puzzles on Jigsaw Planet ... Penzion Horalka from $46. Hlinsko Hotels - KAYAK ... . It is an ideal place for playing online free puzzles. Zapojte sa do niektorej zo súťaží so Seditou a vyhrajte zaujímavé výhry od obľúbenej pečivárne Sereď. Od chutných sladkostí až po naozaj hodnotné ceny. Puzzles by horalka - Vacation. Explore. Last Created; Week's Most Played; Total Most Played; Now Played; Popular Searches Horalky is a Slovak wafer bar with peanut filling and co ... Horalka Horalka Dvě ženy La cociara Two Women Running Away ... ... . Od chutných sladkostí až po naozaj hodnotné ceny. Puzzles by horalka - Vacation. Explore. Last Created; Week's Most Played; Total Most Played; Now Played; Popular Searches Horalky is a Slovak wafer bar with peanut filling and cocoa coating made by I.D.C. Holding, a.s. under the Sedita...SOUVISEJÍCÍ KNIHY