Takzvané zlo: Přírodní zákonitosti agrese

Takzvané zlo: Přírodní zákonitosti agrese - Konrad Lorenz | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Konrad Lorenz
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Takzvané zlo: Přírodní zákonitosti agrese.pdf


Chcete si knihu přečíst?Takzvané zlo: Přírodní zákonitosti agrese ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Konrad Lorenz. Číst Takzvané zlo: Přírodní zákonitosti agrese Online je nyní tak snadné!

POPIS


Takzvané zlo je asi nejznámější a nejkontroverznější kniha Konrada Lorenze, který se v ní zabývá tématem agrese. Dílo neodmyslitelně patří ke klíčovým textům etologie. Podle autora je agrese v rámci jednoho živočišného druhu podstatně častější než ta mezidruhová. Lorenz tvrdí, že agrese plní důležité funkce regulace sociálního chování, jako je ochrana teritoria a rodiny či výběr sexuálních partnerů. Do své ucelené teorie agresivity, jejích příčin, funkcí a motivací, zahrnul také chování člověka, u nějž se agrese může snadno vymknout kontrole. Na základě rituálů, které agresi brzdí i ve zvířecí říši, se ovšem u lidí vyvíjejí pravidla morálky.


... zlo je asi nejznámější a nejkontroverznější kniha Konrada Lorenze, který se v ní zabývá tématem agrese ... Takzvané zlo - Přírodní zákonitosti agrese - Kníhkupectvo ... ... . Dílo neodmyslitelně patří ke klíčovým textům etologie. Podle autora je agrese v rámci jednoho živočišného druhu podstatně častější než ta mezidruhová. Lorenz tvrdí, že agrese plní důležité funkce regulace sociálního chování, jako je ochrana ... Podtitul: Přírodní zákonitosti agrese - Takzvané zlo je asi nejznámější a nejkontroverznější kniha Konrada Lorenze, který se v ní zabývá tématem agrese. Dílo neodmyslitelně patří ke klíčovým textům etologie. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používa ... Kniha: Takzvané zlo -- Přírodní zákonitosti agrese ... ... . Dílo neodmyslitelně patří ke klíčovým textům etologie. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Takzvané zlo je asi nejznámější a nejko...SOUVISEJÍCÍ KNIHY