Já, Emilie Schindlerová

Já, Emilie Schindlerová - Erika Rosenbergová (ed.) | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Erika Rosenbergová (ed.)
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Já, Emilie Schindlerová.pdf


Chcete si knihu přečíst?Já, Emilie Schindlerová ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Erika Rosenbergová (ed.). Číst Já, Emilie Schindlerová Online je nyní tak snadné!

POPIS


Emilie Schindlerová, která podobně jako její manžel Oskar nasadila svůj život při záchraně více než 1300 Židů před jistou smrtí během nacistické nadvlády, prožila celá desetiletí po válce takřka zapomenuta v Argentině. Až mnohem později než jejímu manželovi se jí po životě ve velké chudobě dostalo finanční podpory a oficiálních poct zvláště z izraelské a německé strany. Vzpomínky statečné ženy, která si zachovala integritu v barbarské době, přinášejí svědectví o hrůzovládě nacistů, ale zároveň bez jakékoliv stylizace poznáváme osobnost Emilie Schindlerové, rázovité hrdinky, o níž se mnozí domnívají, že stála ve stínu svého manžela, což bývá osudem žen slavných mužů až nepříjemně často. Publikace je doplněna četnými, převážně poprvé uveřejněnými dokumenty a fotografiemi a příspěvkem Charlotty Knoblochové, předsedkyně Centrální rady Židů v Německu.


... Schindlerová, (německy: Emilie Schindler), rozená Pelzlová, (22 ... Já, Emilie Schindlerová | KNIHCENTRUM.cz ... . října 1907 Starý Maletín - 5. října 2001 Strausberg, Německo), byla manželka Oskara Schindlera, se kterým se podílela na záchraně přibližně 1100 Židů před holokaustem Všechny informace o produktu Kniha Já, Emilie Schindlerová, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Já, Emilie Schindlerová. Já, Emilie Schindlerová od 186 Kč - Heureka.cz Emilie Schindler ... Já, Emilie Schindlerová - Erika Rosenbergová (ed ... ... . Já, Emilie Schindlerová od 186 Kč - Heureka.cz Emilie Schindlerová, která podobně jako její manžel Oskar nasadila svůj život při záchraně více než 1300 Židů před jistou smrtí během nacistické nadvlády, prožila celá desetiletí po válce takřka zapomenuta v Argentině. Až mnohem později než jejímu manželovi se jí po ... Emilie Sc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY