Vzkříšení a nesmrtelnost v židovském myšlení

Vzkříšení a nesmrtelnost v židovském myšlení - Neil Gilman | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Neil Gilman
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vzkříšení a nesmrtelnost v židovském myšlení.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vzkříšení a nesmrtelnost v židovském myšlení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Neil Gilman. Číst Vzkříšení a nesmrtelnost v židovském myšlení Online je nyní tak snadné!

POPIS


Židovské náboženství a otázka nesmrtelnosti v Bibli, středověké židovské mystice a v současné reflexi. Neil Gillman, profesor židovské filosofie na univerzitě v New Yorku, je jedním z předních náboženských myslitelů současné Ameriky. V knize původně nazvané „Smrt smrti“ se nejprve zabývá otázkou, zda lze i ve starších vrstvách hebrejské Bible nalézt představu jakéhosi trvání života po smrti a kdy, kde a proč se ve starých textech tato myšlenka vynořuje v plné síle. Autor se věnuje postupnému formování této ideje, přičemž klade důraz i na koncepce středověké a raně novověké židovské mystiky, a končí debatou o současném pojímání otázky vzkříšení v myšlení židovských autorů. Kniha je jedním strhujícím, hluboce poučeným a zároveň osobně angažovaným představením dějin jedné z nejhlubších otázek lidského bytí.


...zkříšení a nesmrtelnost v židovském myšlení ... Knihy od Neil Gillman | Kupte na Martinus.cz ... ... a končí debatou o současném pojímání otázky vzkříšení v myšlení židovských autorů. Kniha je jedním strhujícím, hluboce poučeným a zároveň osobně angažovaným představením dějin jedné z nejhlubších otázek lidského bytí. ... Neil Gillman: Vzkříšení a nesmrtelnost v židovském myšlení Vyšehrad, 2007, překlad Kateřina Kofroňová Předběžně tak můžeme učinit závěr, že Bible uchovává zlomky starověkého pojetí, v němž smrt existuje souběžně s monoteistickým Bohem; že smrt představuje část prvotního chaosu, s nímž, spolu s ... Vzkříšení a nesmrtelnost v židovském myšl ... Vzkříšení a nesmrtelnost v židovském myšlení - Brno-město ... ... ... Vzkříšení a nesmrtelnost v židovském myšlení za 69 Kč. Zboží v online obchodu Paulinky.cz Vzkříšení a nesmrtelnost v ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY