Duch a duše: Nové paradigma v psychologii, psychoanalýze

Duch a duše: Nové paradigma v psychologii, psychoanalýze - Victor L. Schermer | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Victor L. Schermer
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Duch a duše: Nové paradigma v psychologii, psychoanalýze.pdf


Chcete si knihu přečíst?Duch a duše: Nové paradigma v psychologii, psychoanalýze ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Victor L. Schermer. Číst Duch a duše: Nové paradigma v psychologii, psychoanalýze Online je nyní tak snadné!

POPIS


Victor L. Schermer působí jako psychoanalytický psychoterapeut s velkým zájmem o alternativní terapie a různé duchovní tradice. V praxi poznal, že psychoanalytická léčba často nepřináší tak dobré výsledky jako duchovně orientované terapie (především AA – Anonymní alkoholici, ale i jiné terapie). Spiritualitu považuje za základní lidskou potřebu a předestírá nové paradigma, které usiluje o skloubení hlubinné psychologie a spirituality. Na Schermerově knize je sympatická především skromnost, osobní životní zkušenost, svěže podané rozbory psychoanalytických teorií a jejich hodnocení z duchovního hlediska, snaha o co nejširší duchovní záběr bez upřednostnění či vyzdvihování nějaké jednotlivé tradice a velmi přehledně a srozumitelně podané nové perspektivy ve vědě, psychologii a medicíně, které umožňují psycho-spirituální propojení. Autor nemá vizionářské ani charismatické ambice a usiluje o syntézu všech dosavadních hlubinně psychologických přístupů (Jung, Bion, Winnicott, Kleinová atd.) se širokou duchovní tradicí. Své názory nepovažuje za definitivní a očekává, že vyvolají plodný dialog. Tato pozoruhodná kniha je určena pro čtenáře z řad odborných i laických zájemců o psychologii, psychoanalýzu, alternativní terapie a duchovno.


...uše : Jednotky; Duch a duše : nové paradigma v psychologii, psychoanalýze a psychoterapii / Hlavní autor: Schermer, Victor L ... Knihy a spoločnosť ... ., 1941-Jazyk: Čeština: ... Úvodní rozhovor v psychoanalýze a psychodynamické psychoterapii / Hlavní autor: Holub, David, ... Duch a duše: Nové paradigma v psychologii, psychoanalýze Victor L. Schermer Nakladatel: Triton 2007 Duch (od dýchati, dech; podobně jako řec. pneuma od pneó, dýchat, vanout a lat. spiritus od spirare, dýchat) je náboženský a filosofický pojem, kterým má více ... Victor L. Schermer: Duch a duše - Stanislav Vašina ... ... . pneuma od pneó, dýchat, vanout a lat. spiritus od spirare, dýchat) je náboženský a filosofický pojem, kterým má více významů, původně znamenající oživující princip.Duch může být: nehmotná podstata člověka či živočicha,nadpřirozenou duchovní bytost (démon, anděl), v křesťanství Duch svatý, Victor L. Schermer: Duch a duše . Rubriky > Psychoterapie. N...SOUVISEJÍCÍ KNIHY