Legenda o Hronu

Legenda o Hronu - Vladimír Borecký | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Borecký
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Legenda o Hronu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Legenda o Hronu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Borecký. Číst Legenda o Hronu Online je nyní tak snadné!

POPIS


První monografie českého libomudruna, jazykozpytce, vynálezce a obzvláštníka profesora Jakuba Hrona Metánovského (1840–1921) z pera docenta Boreckého, který se na výstřelky a mnohdy neuvěřitelné myšlenkové pochody člověka proslaveného vynálezem nepřekotitelného kalamáře buňátu dokáže podívat s pochopením a lidským nadhledem. Obrazové přílohy a fotografie. Jakub Hron, český vynálezce a myslitel, se narodil v r. 1840 v Metánově a zemřel 1921 tamtéž. Až do svého předčasného penzionování (r. 1897) působil na gymnáziu v Hradci Králové jako profesor matematiky a fyziky. Těmito obory se zabýval i soukromě, ale mezi jeho díly najdeme také spisy astronomické, lingvistické, filozofické či poezii. Proslavil se několika vynálezy, z nichž nejznámější je buňát nekotitelný (kalamář).První monografickou práci o Hronovi napsal filozof, psycholog a teoretik humoru prof. PhDr. Vladimír Borecký, CSc., který je autorem mnoha knižních publikací a desítek časopiseckých, vědeckých i populárně naučných článků. Borecký v díle poukazuje na skutečnost, že se Hron stal do značné míry obětí povrchních legend, interpretuje jeho osobnost a dílo seriózně, s náležitou vědeckou erudicí, a zasazuje jej do evropského kontextu.


...o Hronu . Prvá monogrfia českého 'libomudruna, jazykozpytca, vynálezcu a obzvláštnika' profesora Jakuba Hrona Metánovského 1840 - 1921 ... Křížovkářský slovník - přítok hronu (ověřeno) ... . 9,69 € Do obchodu. Podobné frázy: film legenda o tarzanovi dvd ... 279 Kč Legenda o Hronu | Vladimír Borecký . Legenda o Hronu | ... prof. PhDr. Vladimír Borecký, CSc., který je autorem mnoha knižních publikací a desítek časopiseckých, vědeckých i populárně naučných článků. Borecký v díle poukazuje na skutečnost, že se Hron stal do značné míry obětí povrchních legend, interpretuje jeho osobnost a dílo ... Legenda o Hronu levně, cena 179 Kč | Srovnání cen zboží ... . Borecký v díle poukazuje na skutečnost, že se Hron stal do značné míry obětí povrchních legend, interpretuje jeho osobnost a dílo seriózně, s náležitou ... Hledáte Legenda o Hronu od Vladimír Borecký? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Legenda o Hronu Autor: Borecký...SOUVISEJÍCÍ KNIHY