Benátky: Umění a architektura

Benátky: Umění a architektura - Marion Kaminski | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marion Kaminski
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Benátky: Umění a architektura.pdf


Chcete si knihu přečíst?Benátky: Umění a architektura ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marion Kaminski. Číst Benátky: Umění a architektura Online je nyní tak snadné!

POPIS


Benátky jsou jiné než všechna ostatní města. Toto jedinečné město na laguně okouzluje návštěvníky již odedávna. Skvostné paláce, četné kostely, San Marco, Canal Grande stejně jako slavné umělecké poklady takových vynikajících umělců, jakými byli Tizian, Tintoretto a Tiepolo působí jedinečným kouzlem. Podrobné popisy nejvýznamnějších pamětihodností, ilustrované plánky města, půdorysy, časové tabulky a rozsáhlý dodatek s glosářem, životopisy umělců a vysvětlivkami k benátské architektuře poskytují detailní pohled na fascinující rozmanitosti tohoto města.


...á renesance (či vlašská renesance) se zformovala ve 14 ... ZAHRARCH.CZ - Labyrintem prostoru ... . století jako životní styl a kultura vyjadřující názory podnikavého severoitalského měšťanstva, které stály ve výrazném protikladu k dosud panujícím středověkým poměrům. Tento pojem označuje také období uměleckého rozkvětu, jímž prošla severoitalská města od konce 13. století do 16. století. Benátky (italsky Venezia [veˈnɛttsia] IPA, benátsky Venesia nebo Venexia [veˈnessi̯a] IPA) jsou hlavní město severoitalské oblasti Benátsko.Jeho historické jádro leží na ostrovech v mělké Ben ... Benátky: Umění a architektura - KOSMAS.cz ... .Jeho historické jádro leží na ostrovech v mělké Benátské laguně, oddělené od Jaderského moře úzkou kosou Lido, novější části města byly vybudovány na pevnině ().Ve dnech zvaných „acqua alta" (vysoká voda), kterých ... 11.2.2020 - Karl Kaufmann (...SOUVISEJÍCÍ KNIHY