Antologie černého humoru

Antologie černého humoru - André Breton | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
André Breton
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Antologie černého humoru.pdf


Chcete si knihu přečíst?Antologie černého humoru ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor André Breton. Číst Antologie černého humoru Online je nyní tak snadné!

POPIS


Již v roce 1935 při přednášce v Praze o "surrealistické situaci objektu" konstatoval André Breton nedostatky pojmu objektivní humor, který se jen zcela příležitostně lehce dotýká hranic zázračna, ale většinou se o ně rozbíjí... Jako básnický obraz tryská černý humor ze vzdálenosti oddělující subjekt a objekt, přitom je svým způsobem uvnitř obou a vytváří mezi nimi dynamický, protikladný a nezbytný vztah... Černý humor tedy znamená pro ducha stejnou osvobozující sílu, jako ty nepůsobivější básnické obrazy... Zdá se totiž, že subjektivním světem prochází proud o zvlášť vysokém napětí, tryskající ze společné přítomnosti protikladných pólů bolesti a slasti, jasnozřivosti a zdánlivé nahodilosti, vážnosti a hry... Pohlédneme-li pak na propasti nicoty, z níž stoupá černý humor, tento plamen slasti v prázdnotě ne-existence, pochopíme, proč André Breton mohl hovořit v předmluvě k Antologii černého humoru o "výsostné magii", jež člověku obrovsky fascinuje, totiž o magii schopné přetvořit ne-slast ve slast.


...o vymezení. André Breton cituje v úvodu své Antologie černého humoru esejistu Armanda Petitjeana (1913-2003): „Neexistuje nic, co by inteligentní humor nedokázal rozpustit ve výbuších smíchu, daří se mu to i v případě nicoty ... Kladivo na čaroděje - O krok před peklem / Antologie od ... ... ... smích jako jedna z velkolepých lidských marnotratností až hýřivých prostopášností dosahuje okraje nicoty, poskytuje nám ji jako ... Antologie černého humoru je kniha, ve které zjistíte že černý humor není tím, za co jej obvykle považujeme. Zjistíte, kdo je autorem toho označení. Zjistíte, že v antologii jsou zařazeni autoři, které bychom tam nečekali. Zvláštní kniha, která ukazuje, že černý humor může být snový, a svým způsobem laskavý. Antologii černé ... Michal Novotný | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . Zjistíte, kdo je autorem toho označení. Zjistíte, že v antologii jsou zařazeni autoři, které bychom tam nečekali. Zvláštní kniha, která ukazuje, že černý humor může být snový, a svým způsobem laskavý. Antologii černého humoru vydal Breton ve Francii poprvé v roce 1939, vichistická cenzura ji ovšem brzy zakázala. Podruhé kniha vyšla "s určitými dodatky" dva roky po válce a "definitivní vydání...SOUVISEJÍCÍ KNIHY