Biologické hodiny rostlin: Jak se rostliny orientují v čase během dne a roku

Biologické hodiny rostlin: Jak se rostliny orientují v čase během dne a roku - Jan Kolář | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Kolář
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Biologické hodiny rostlin: Jak se rostliny orientují v čase během dne a roku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Biologické hodiny rostlin: Jak se rostliny orientují v čase během dne a roku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Kolář. Číst Biologické hodiny rostlin: Jak se rostliny orientují v čase během dne a roku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Hodiny a kalendáře jsme zvyklí pokládat za vymoženosti lidské civilizace. Ovšem ostatní živé organizmy se obejdou bez nich, a přesto dokážou určovat čas během dne i roční období. Příroda totiž vybavila jejich těla "biologickými hodinami" a "kalendářem". U zvířat s jejich pokročilou tělesnou stavbou a nervovou soustavou nás tyto schopnosti ani tolik nepřekvapí. Je ale pozoruhodné, že stejně spolehlivě se orientují v čase také rostliny, které jsou oproti živočichům zdánlivě mnohem primitivnější. Výzkum denní a roční "časomíry" rostlin přinesl mnoho fascinujících i prakticky využitelných výsledků a v posledních letech se intenzivně rozvíjí. Což je dobře, protože bez něj by bylo naše porozumění světu rostlin zoufale neúplné. Začtěte se tedy do příběhů dávných i současných objevů a seznamte se s tímto zajímavým oborem biologie.


...cké hodiny rostlin. Jak se rostliny orientují v čase během dne a roku Kniha se zabývá velmi zajímavou, ovšem neodborníkům zatím málo známou oblastí biologie: schopností rostlin spolehlivě měřit čas ... Srovnejte si biologické hodiny. I noční výlety do lednice ... ... . Mnoho lidí jistě slyšelo o existenci „vnitřních hodin" u člověka a zvířat. Jak se rostliny orientují v čase během dne a roku. Hodiny a kalendáře jsme zvyklí pokládat za vymoženosti lidské civilizace. Ovšem ostatní živé organizmy se obejdou bez nich, a přesto dokážou určovat čas během dne i roční období. Příroda totiž vybavila jejich těla "biologickými hodinami" a "kalendářem". Biologické ho ... Vývoj rostlin 1 | Profizahrada.cz ... . Ovšem ostatní živé organizmy se obejdou bez nich, a přesto dokážou určovat čas během dne i roční období. Příroda totiž vybavila jejich těla "biologickými hodinami" a "kalendářem". Biologické hodiny rostlin: Jak se rostliny orientují v čase během dne a roku Jan Kolář Nakladatel: Academia 2006 Kupte knihu Biologické hodiny rostlin od Jan Kolář na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY