Lexikon malířství a grafiky

Lexikon malířství a grafiky - Lothar Altmann | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lothar Altmann
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Lexikon malířství a grafiky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Lexikon malířství a grafiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lothar Altmann. Číst Lexikon malířství a grafiky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Slovník malířství a grafiky zahrnuje přes dva a půl tisíce biografií umělců a věcných hesel - především o slohových obdobích, odborných termínech z výtvarných umění, uměleckých technikách a materiálech, uměleckých spolcích a malířských školách. Přesahující témata jako římské malířství, baroko, impresionismus, dadaismus a vynikající umělci - Michelangelo, Rembrandt, Rubens, Picasso aj. - jsou námětem obšírnějších přehledných článků s větším počtem vyobrazení vybraných děl. V okrajovém sloupci uvádíme důležité dodatkové informace, většinou o technikách a obsahu děl. Četné křížové odkazy spojují jednotlivá jmenná a věcná hesla a podněcují uživatele slovníku se zájmem o umění k prohlubování jeho informovanosti. K vysvětlení a objasnění jednotlivých hesel slouží asi sedm set většinou barevných obrazových citací. Pokrývají celé široké spektrum lexikonu a odpovídají závažnosti obsahu. České vydání bylo rozšířeno o téměř tři sta nových hesel, zaměřených na významné české umělce a umělecké skupiny. Stávající hesla byla aktualizována, doplněna o české reálie a opatřena souvisejícími křížovými odkazy.


...malířství a grafiky Autor: Altmann, Lothar Nakladatel: Knižní klub EAN: 9788024215761 ISBN: 80-242-1576-4 Originál: Lexikion Malerei und Grafik Překlad: Zbavitel, Dušan Popis: 1× kniha, vázaná, 664 stran, česky Rozměry: 22,5 × 31,5 cm Rok vydání: 2006 (1 ... Kategorie "Dějiny umění" - Antikvariát U Kalicha ... . vydání) Lexikon malířství a grafiky (6963133343) Vystavit v této kategorii. Aukro Knihy a Časopisy Knihy Umění Výtvarné umění . Aukro Knihy a Časopisy Knihy Umění Výtvarné umění . info . Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných. visibility. Kniha: Lexikon malířství a grafiky Autor: Lothar Altmann Slovník malířství a grafiky zahrnuje přes dva a ... Lexikon malířství a grafiky - Moravskoslezský kraj ... ... . Aukro Knihy a Časopisy Knihy Umění Výtvarné umění . info . Nabídka už bohužel skončila, ale níže jsme vám našli pár podobných. visibility. Kniha: Lexikon malířství a grafiky Autor: Lothar Altmann Slovník malířství a grafiky zahrnuje přes dva a půl tisíce biografií umělců a věcných hesel především o slohových obdobích, o...SOUVISEJÍCÍ KNIHY