Zrzoun

Zrzoun - James Patrick Donleavy | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
James Patrick Donleavy
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zrzoun.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zrzoun ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor James Patrick Donleavy. Číst Zrzoun Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zásadní dílo moderní anglicky psané literatury, jímž se autor roku 1955 přiřadil k poetice „mladých rozhněvaných mužů“, rozčarovaných pozitivním budováním nového světa po 2. světové válce. Jedná se o příběh Sebastiana Dangerfielda, mladého Američana irského původu, který ve 40. letech po válce studuje na Trinity College v Dublinu a má plné zuby úplně všeho kromě žen a alkoholu. Se svými podezřelými kumpány prochází jednou pikareskní pitkou či šarvátkou do druhé, kupodivu většinou bez větších následků. Román byl přirovnán k dílům Kingsleyho Amise, Johna Braina či Johna Osborna, charakterizujícím 50. léta v britské literatuře, a paralelu lze dokonce spatřit i mezi Donleavym a Kerouacem.


... po dlouhý době knížka, kterou bych si sám sobě doporučil, kdybych se neznal a potkal se v knihovně a chtěl sám sebe sbalit ... Zrzoun / Old Yeller (1957) | ČSFD.cz ... . Kniha je o ubožákovi Dangerfieldovi, kterej přijede z Emeriky do Irska kotit irský katoličky a když odmítnou kotit, tak jim ... Zrzoun James Patrick Donleavy Nakladatel: Argo 2006 Zrzoun Old Yeller Ryšavec Rodinný / Drama USA, 1957, 83 min Režie: Robert Stevenson Kamera: Charles P. Boyle Hudba: Oliver Wallace Hrají: Dorothy McGuire, Fess Parker, Jeff York, Chuck Connors, Tommy Kirk, Kevin Corcoran, ... Zrzoun - James Patrick Donleavy | Databáze knih ... . Boyle Hudba: Oliver Wallace Hrají: Dorothy McGuire, Fess Parker, Jeff York, Chuck Connors, Tommy Kirk, Kevin Corcoran, ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY