Příběhy obyčejného šílenství

Příběhy obyčejného šílenství - Charles Bukowski | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Charles Bukowski
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Příběhy obyčejného šílenství.pdf


Chcete si knihu přečíst?Příběhy obyčejného šílenství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Charles Bukowski. Číst Příběhy obyčejného šílenství Online je nyní tak snadné!

POPIS


Čtyřiatřicet povídek z neobyčejně plodného období v životě Charlese Bukowského, konce šedesátých a začátku sedmdesátých let. Tehdy svými provokativními texty pravidelně zásoboval undergroundové časopisy, aby nonkonformním, drsně originálním stylem reflektoval své existenciální zoufalství, pijáckou samotu, smysl pro laškovnou perverzi a morbidní humor, ale i silnou potřebu lásky a upřímnosti. Samozvaný „starý prasák“ americké literatury ve svých povídkách brázdí bary, kriminály, milostná lože i psychiatrické léčebny, přežívá v drsných ulicích velkoměst, upíjí se k smrti, ubíjí prací, užírá láskou. Rád se oddává podivuhodným formám sexu, s gustem trousí životní moudra, tepe do literátů i politiků, utahuje si z hippies, je pronásledován šíleným ložním prádlem.


...Režisér Petr Zelenka nejvíce těžil konkrétně z povídek "Deka," "Láska za 17,50," "Problém s hlavou" a dalšími z povídkových sbírek "Erekce, ejakulace, exhibice a další příběhy obyčejného šílenství," Všechny řitě světa i ta má" a "Těžký časy" amerického autora Charlese Bukowskiho, přičemž v titulcích o ... Příběhy obyčejného šílenství - Dejvické divadlo | i-divadlo.cz ... ... Příběhy obyčejného šílenství recenze. 60. Tomáš Vyskočil ohodnotil Příběhy obyčejného šílenstv í 2005 ... Příběhy obyčejného šílenství je česko-německo-slovenský film z roku 2005 Petra Zelenky.Námětem pro tento film se stala úspěšná stejnojmenná divadelní hra od téhož režiséra, která byla kromě několika českých scén inscenována i v Polsku, Maďarsku a na Slovensku.. Petr Zelenka, autor Knoflíkářů, Roku ďá ... Příběhy obyčejného šílenství (2005) - FDb.cz ... ... Příběhy obyčejného šílenství je česko-německo-slovenský film z roku 2005 Petra Zelenky.Námětem pro tento film se stala úspěšná stejnojmenná divadelní hra od téhož režiséra, která byla kromě několika českých scén inscenována i v Polsku, Maďarsku a na Slovensku.. Petr Zelenka, autor Knoflíkářů, Roku ďáb...SOUVISEJÍCÍ KNIHY