Rovník

Rovník - Miguel Sousa Tavares | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Miguel Sousa Tavares
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rovník.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rovník ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miguel Sousa Tavares. Číst Rovník Online je nyní tak snadné!

POPIS


Děj historického románu Rovník se střídavě odehrává v Lisabonu a na kakaovníkových plantážích Ostrovů Svatého Tomáše a Prince. Útržky skutečných událostí a smyšlených příběhů skládají mozaiku osudů říše prožívající právě klíčové období dějin – poslední roky monarchie a první pokusy o republiku. Je to velký román s mnoha vášněmi a řadou osudových rozhodnutí na pozadí exotické přírody rovníkových ostrovů, vykreslené tak plasticky, že to přináší téměř vizuální požitek. Čtenář však sleduje s napětím především události, které prožívá Luís Bernardo, idealistický, poněkud zhýčkaný a vůbec ne černobíle sympatický evropský intelektuál v konfrontaci s pragmatickým přístupem majitelů rovníkových plantáží. Portugalec Miguel Sousa Tavares vyrostl v rodině úzce spojené s literárním světem. Až do roku 2003, kdy v Portugalsku vyšel jeho první román – Rovník – byl Sousa Tavares znám jako autor čtivých cestopisů a vtipných, mnohdy provokativně laděných fejetonů.


...k je pomyslná čára vedoucí po povrchu kulového rotujícího tělesa, například planety, měsíce nebo hvězdy, přesně na půli cesty mezi jeho geografickými póly ... Rovník - Equator - qwe.wiki ... .Rovník je průsečnice povrchu tělesa s rovinou procházející středem tělesa, kolmou k ose tělesa spojující oba geografické póly. Rovník je průsečnice zemského povrchu s rovinou, procházející středem Země a kolmou k zemské ose. Je to pomyslná čára vedoucí po povrchu kulového rotujícího tělesa, například planety, měsíce nebo hvězdy, přesně na půli cesty mezi jeho geografickými p ... rovník - YouTube ... . Je to pomyslná čára vedoucí po povrchu kulového rotujícího tělesa, například planety, měsíce nebo hvězdy, přesně na půli cesty mezi jeho geografickými póly. Rovník rozděluje povrch planety na severní a jižní polokouli. Carpet Plot of Sun-Elevation over a whole Year - Equator.png 1,920 × 1,151; 58 KB Countries on the equator.svg 940 × 477; 1.63 MB De-at-Äq...SOUVISEJÍCÍ KNIHY