Tajemná města - Brno

Tajemná města - Brno - Vojtěch Fišer | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Vojtěch Fišer
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tajemná města - Brno.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tajemná města - Brno ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vojtěch Fišer. Číst Tajemná města - Brno Online je nyní tak snadné!

POPIS


Moravská metropole, která si vysloužila přívlastky „veletržní“ či „průmyslová“ vypadá zdánlivě zcela netajemně a ne-romanticky. A přesto je Brno městem magickým, městem z bohatou a pohnutou historií, jak se o tom může přesvědčit každý jen trochu vnímavý návštěvník. Jeho dějiny sahají až do pravěku, přímo pod ulicemi dnešního rušného města se našly pozůstatky lovců mamutů a jméno mu možná propůjčil dávný keltský král. Na soutoku řek Svratky a Svitavy bylo živo už v časech Velké Moravy a své sídlo si tu vybudovala údělná přemyslovská knížata. Tady, pod Petrovem našla svůj poslední domov půvabná královna vdova Eliška Rejčka, tady naposled vydechl pyšný římský král a moravský markrabě Jošt Lucemburský. A zdejší rodák stavitel a kameník Anton Pilgram zakroutil na Staré radnici prostřední ozdobnou věžičku na vztek místním konšelům. Jestlipak víte, proč si pověsili do radničního průjezdu draka, pardon krokodýla?


...e pod nánosem současnosti minulost a historii ... Tajemná města - Brno - Vojtěch Fišer, pevná vazba, český ... ... . Poznejme Brno jinak, poznejme Kafélanku! Webové stránky se snaží zachytit a popsat místa a objekty spojené s funkcí a historií města, převážně pak ty, které není snadné spatřit na první pohled a v průvodcích je také nenalezneme. Tradiční městská slavnost Den Brna je připomínkou slavné a úspěšné obrany brněnských hradeb před útoky švédského vojska za třicetileté války. Brno si tento významný den připomíná ka ... Tajemná města - Brno - Vojtěch Fišer | Databáze knih ... . Brno si tento významný den připomíná každý rok v termínu vždy kolem 15. 8. a letošní oslavy 373. výročí budou probíhat hned dva víkendy. Pracovníci lektorského oddělení Muzea města Brna, kteří pořádají ve výstavách a expozicích na hradě Špilberku vzděl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY