Skeptikové a těšitelé

Skeptikové a těšitelé - Umberto Eco | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Umberto Eco
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Skeptikové a těšitelé.pdf


Chcete si knihu přečíst?Skeptikové a těšitelé ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Umberto Eco. Číst Skeptikové a těšitelé Online je nyní tak snadné!

POPIS


Umberto Eco v této práci analyzuje jednotlivé podoby kultury a pseudokultury a jejich přijetí "konzumentem". Jak dochází k tomu, že právě v těch strukturách, v nichž fungujeme, přestává být strategie touhy neutrálním nástrojem, který je tu od toho, abychom byli všichni šťastní a veselí? Jelikož se nás ani nedotklo tušení, že něco takového by vůbec bylo možné, stává se naše vlastní práce jakousi negativní utopií, deskripcí děsivé industriální krajiny, obydlené šťastnými a nezodpovědnými roboty. Cesty hledání opravdové skutečnosti jsou sami o sobě literárním dobrodružstvím vedoucím nás skrze jednotlivé obory lidské iracionality. O tom je tato kniha. Zkrátka kniha, nad kterou opravdu neusnete.


...berta Eca a jeho knihy Skeptikové a těšitelé, která, ač napsaná před padesáti lety, tak stále aktuální, s námi - skrze obrazy - komunikují paternalistické společnosti, které svým členům odnímají výsadu přímého kontaktu se sdělovaným významem ... Jméno Růže + Foucaultovo kyvadlo + Ostrov včerejšího dne ... ... . Obraz je pohodlná, přesvědčující „ikona". Kategorie: Žurnalistika a mediální vědy Typ práce: Výpisky z knih, recenze Škola: nezadáno/škola není v seznamu Charakteristika: Jedná se o rozbor díla Skeptikové a těšitelé od italského autora Umberta Eca.Popisuje hlavní myšlenky knihy, přičemž je doplňuje o vlastní poznatky. Zaměřuje se především na masovou kulturu, její definici, rozbor jejích projevů a ... Umberto E v ironickém vydání Umberto Eco: Skeptikové a těšitelé (Apocalittici e integrati) ... AB antikvariát, Brno - Kounicova ... .Popisuje hlavní myšlenky knihy, přičemž je doplňuje o vlastní poznatky. Zaměřuje se především na masovou kulturu, její definici, rozbor jejích projevů a ... Umberto E v ironickém vydání Umberto Eco: Skeptikové a těšitelé (Apocalittici e integrati), přeložil Zde...SOUVISEJÍCÍ KNIHY