Symboly tibetského buddhismu

Symboly tibetského buddhismu - Robert Beer | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Robert Beer
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Symboly tibetského buddhismu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Symboly tibetského buddhismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Robert Beer. Číst Symboly tibetského buddhismu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nepostradatelná příručka pro každého, koho zajímá tajuplný svět tibetského buddhismu. Robert Beer se tibetskému buddhismu věnuje dlouhodobě a publikoval na dané téma již mnoho vědeckých prací. K pochopení a hlubšímu proniknutí do světa tibetského buddhismu a kultury je znalost jednotlivých symbolů, které se objevují nejen ve výtvarném umění, ale i v literatuře a každodenním životě, nezbytnou podmínkou. První česky publikovaný ucelený soubor encyklopedicky a přehledně zpracovaných hesel doplněných názornými ilustracemi.


... tibetského buddhismu. Brno: Centa, 2005 ... Osm šťastných symbolů | TibInfo - Informační systém o Tibetu ... . ISBN 80-7341-674-3. Externí odkazy. Obrázky, zvuky či videa k tématu Buddhistický symbolismus ve Wikimedia Commons (anglicky) General buddhist symbols Symboly mají svůj původ ve starověké Indii, protože zastupují obětiny, které byly darovány králi v den inaugurace. V buddhismu reprezentují obětiny, které Buddha získal od významných védských bohů poté, co dosáhl osvícení. 1. Drahocenný slunečník. Jedná se o ... Kniha Symboly tibetského buddhismu - Robert Beer | Dobré ... ... . 1. Drahocenný slunečník. Jedná se o tradiční symbol královského majestátu a ochrany. Symboly tibetského buddhismu Autor: Beer, Robert Nakladatel: BB art EAN: 9788073416744 ISBN: 80-7341-674-3 Originál: The Handbook of Tibetan Buddhist Symbols Překlad: Andělová, Petra Popis: 1× kniha, vázaná, 280 stran, česky Rozměry: 19 × 24,5 cm Rok vydání: 2005 (1. vydání) ... Osm šťastnýc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY