Malované na skle: lidové podmalby

Malované na skle: lidové podmalby - Luboš Kafka | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Luboš Kafka
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Malované na skle: lidové podmalby.pdf


Chcete si knihu přečíst?Malované na skle: lidové podmalby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Luboš Kafka. Číst Malované na skle: lidové podmalby Online je nyní tak snadné!

POPIS


Lidové malby na skle, neprávem opomíjený fenomén lidové kultury, se konečně dočkávají reprezentativní publikace. Téměř dvě stě barevných fotografií objevuje krásu jednotlivých artefaktů, z nichž mnohé jsou publikovány vůbec poprvé. Fundovaně zpracovaný, a přesto srozumitelný text předního českého odborníka na danou problematiku zasvěcuje čtenáře do tajů této součásti našeho národního kulturního bohatství. Přehledně zpracovaný historický vývoj obrázků na skle, a to jak v českých zemích, tak v evropských souvislostech, nadchne nejen milovníky výtvarného umění nebo folklóru, ale i zájemce o historii a sběratele.


...a na skle (die Hinterglasmalerei) je technika malby na sklo za studena, zpravidla prováděná temperovými barvami ... Podmalba, lidové podmalby na skle | DovedneRuce.cz ... . Vyskytovala se již v Byzantské říši, odkud byla přenesena ve 13. a 14. století do Itálie. K největšímu rozkvětu této techniky na českém území došlo od II. poloviny 18. století do konce 19. století, kdy při sklárnách v pohraničních oblastech ... Lidové obrázky na skle, zvané odborně podmalby, jsou jednou z nejkrásnějších forem lidového výtvarného umění. Časem rozkvětu této tvorby byla především doba od poslední třetiny 18. století až do konce 19. století ... Fler MAG: Podmalba na skle ... . Časem rozkvětu této tvorby byla především doba od poslední třetiny 18. století až do konce 19. století. Kniha: Malované na skle lidové podmalby Autor: Luboš Kafka. Lidové malby na skle, neprávem opomíjený fenomén lidové kultury, se konečně dočkávají reprezentativní publikace. Téměř dvě stě barevných fotografií objevuje krásu jednotlivých arte...SOUVISEJÍCÍ KNIHY