Vlny hrůzy: Zemětřesení, sopky a tsunami

Vlny hrůzy: Zemětřesení, sopky a tsunami - Petr Jakeš | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Jakeš
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vlny hrůzy: Zemětřesení, sopky a tsunami.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vlny hrůzy: Zemětřesení, sopky a tsunami ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Jakeš. Číst Vlny hrůzy: Zemětřesení, sopky a tsunami Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha poskytuje orientaci v oblasti příčin a následků přírodních jevů, s nimiž se každý z nás může někdy setkat; svou obrazovou částí pak i nevšední výtvarný zážitek. Autor, známý český geolog a geochemik, přístupnou formou přibližuje poznatky o této oblasti vědění – o příčinách zemětřesení, tsunami, sopečné činnosti, o jevech, které je doprovázejí, jaké jsou možnosti jejich předvídání, varovné systémy. Publikaci doprovází jedinečný soubor dobových ilustrací, na nichž jsou vyobrazeny výbuchy sopek a zemětřesení, jak je zvěčnili jejich očití svědkové.


... délka tsunami je velmi velká, v řádu stovek km, což určuje její chování ... Vybrané historické katastrofy tsunami ... .Vlna s tak dlouhou vlnovou délkou se chová i na širém oceánu jako na mělké vodě. Protože rychlost vlny je obecně v mělkých vodách určena vztahem , kde je tíhové zrychlení a hloubka, tsunami získá na relativně hlubokém moři rychlost až 700 km/h. JAKEŠ, Petr a Jan KOZÁK. Vlny hrůzy : zemětřesení, sopky a tsunami.Vyd. 1. Praha: Nakladatelství Lidové noviny, 2005. 221 s. ISBN 8071067725. Por ... Vlny hrůzy - tsunami - PŘÍRODA.cz ... .Vyd. 1. Praha: Nakladatelství Lidové noviny, 2005. 221 s. ISBN 8071067725. Portaro - Webový katalog knihovny. Send e-mail Print links="view.exportLinks" jp-show-if-empty="true" jp-single-button-overwrite-link-text="'Export'" jp-dropdown ... Kniha: Vlny hrůzy Zemětřesení, sopky a tsunami Autor: Petr Jakeš Kniha poskytuje orientaci v oblasti příčin a následků přírodních jevů, s nimiž se každý z nás může někdy setkat; svou obrazovou ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY