Hra o pekelné lodi: Auto da Barca do Inferno

Hra o pekelné lodi: Auto da Barca do Inferno - Gil Vicente | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Gil Vicente
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hra o pekelné lodi: Auto da Barca do Inferno.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hra o pekelné lodi: Auto da Barca do Inferno ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gil Vicente. Číst Hra o pekelné lodi: Auto da Barca do Inferno Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dramatik a básník Gil Vicente, jehož dílo u nás v knižní podobě vychází poprvé, žil v Portugalsku na přelomu 15. a 16. století. Byl to solitérní tvůrce, který sice založil portugalské divadlo, v Portugalsku ale neměl souputníky ani následovníky a nebyl ani pouhým předchůdcem dramatiků španělského Zlatého věku. Vicentovo obsáhlé dramatické dílo je originální syntézou středověkého a raně renesančního cítění a ve svých východiscích je těsně spjato s takovými velikány této přelomové doby, jako byli Hieronymus Bosch či Erasmus Rotterdamský. Hra o pekelné lodi, kterou v roce 1995 uvedl v brněnském divadle Husa na provázku režisér František Listopad, nás uvádí na břeh, kam se po smrti scházejí duše nebožtíků, aby byly po zásluze odvezeny do ráje či do pekel. Stále aktuální téma posmrtného účtování, které odhaluje rozpor mezi pravdou a zdáním, je přitom ztvárněno tak, že vede k úvahám o nonsensu a iracionalitě světa i o možnostech básnického jazyka. Knihu tvoří zrcadlové vydání portugalského originálu a skvělého českého překladu, který pořídili Vlasta Dufková a Jiří Pelán, obsažná studie Šárky Grauové a chronologie Vicentova života a jeho doby.


...pekelné lodi Autor: Vicente, Gil Nakladatel: Torst EAN: 9788072152469 ISBN: 80-7215-246-7 Originál: Auto da Barca do Inferno Překlad: Dufková, Vlasta a Pelán, Jiří Popis: 1× kniha, brožovaná, 160 stran, česky Rozměry: 11,5 × 17,5 cm Rok vydání: 2005 (1 ... Odpovědi do ankety Kniha roku 2005 | Kultura | Lidovky.cz ... . vydání) Asistence lidem s postižením a znevýhodněním: Praktický průvodce pro osobní a pedagogické asistenty Iva Uzlová kniha online Hra o pekelné lodi. Kdo napsal knihu Hra o pekelné lodi? Autorem je Gil Vicente. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Kniha: Hra o pekelné lodi Auto da Barca do Inferno - Gil Vicente. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále pl ... Sub specie aeternitatis: portugalské divadlo Gila Vicenta ... . Kdo napsal knihu Hra o pekelné lodi? Autorem je Gil Vicente. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Kniha: Hra o pekelné lodi Auto da Barca do Inferno - Gil Vicente. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny....SOUVISEJÍCÍ KNIHY