Tvořivé myšlení: Tvořivost jako dobrodružství poznání

Tvořivé myšlení: Tvořivost jako dobrodružství poznání - Bohumír Chalupa | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Bohumír Chalupa
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tvořivé myšlení: Tvořivost jako dobrodružství poznání.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tvořivé myšlení: Tvořivost jako dobrodružství poznání ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohumír Chalupa. Číst Tvořivé myšlení: Tvořivost jako dobrodružství poznání Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tvořivost je významným činitelem vývoje lidské společnosti. Produktivní myšlení, originální nápady, objevy a vynálezy jsou základem rozšiřování poznání, pokroku vědy, rozvoje umění, technologií, výroby a úspěchu v praktické činnosti. Téma tvořivosti je však také obklopeno řadou záhad a vykazuje překvapivě málo nosných vědeckých zjištění. K významným aplikacím psychologie došlo až ve druhé polovině 20. století při identifikaci tvořivých schopností u skupin spisovatelů, vědců, architektů, umělců či managerů. Studie Bohumíra Chalupy se opírá o rozsáhlou literaturu i výsledky vlastních podrobných šetření pomocí psychologických metod u několika vybraných skupin výzkumných pracovníků, z nichž jednu sledoval autor pomocí stejných metod více jak 12 let. Publikace je určena především odborníkům v oblasti psychologie a příbuzných oborů, zejména vzdělávání, managementu či personalistiky, a také vysokoškolským studentům a širší zainteresované veřejnosti.


...st je významným činitelem vývoje lidské společnosti ... Tvořivost - Wikipedie ... ... FSS:PSY155 Základy psychologie tvořivosti - Informace o ... ... st je významným činitelem vývoje lidské společnosti. Produktivní myšlení, originální nápady, objevy a vynálezy jsou základem rozšiřování poznání, pokroku vědy, rozvoje umění, technologií, výroby a úspěchu v praktické činnosti. Kniha 'Tvořivost je významným činitelem vývoje lidské společnosti. Produ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY