Slovník filosofických pojmů současnosti

Slovník filosofických pojmů současnosti - Jiří Olšovský | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Olšovský
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Slovník filosofických pojmů současnosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Slovník filosofických pojmů současnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Olšovský. Číst Slovník filosofických pojmů současnosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Slovník ve svém druhém, podstatně prohloubeném a rozšířeném vydání obráží základní pohyby současného myšlení a vytváří skutečnou filosofickou encyklopedii. Skutečnost se neustále vyvíjí, mění a podle toho dochází ke změnám i v lidském myšlení. Aby mohl být člověk se svým vědomím na úrovni doby, měl by rozumět základním filosofickým pojmům: jen tak je bude moci náležitě používat. Slovník ve svém druhém, podstatně prohloubeném a rozšířeném vydání obráží základní pohyby současného myšlení. Přístupnou formou přibližuje tu oblast vědění, která je nejdůležitější, která sahá k pramenům lidského života a vší existence. Pojmy na sebe navzájem odkazují, takže v celku vytvářejí skutečnou filosofickou encyklopedii, která neusiluje o pomyslnou úplnost, spíše se zaměřuje na nejdůležitější věci a nově se rodící pojmy či pojmy pozapomenuté, jež ale mají pro dnešek svou důsažnost. Slovník může posloužit studentům, učitelům, novinářům, poslancům a všem, kteří nechtějí být uvězněni v jednorozměrnosti svého dosavadního myšlení a touží se dobrat se k hlubšího pohledu na skutečnost.


... filosofických pojmů a fortiori (lat., ze silnějšího), tím spíše, což teprve: každý člověk je ješitný, a fortiori mladý muž ... Slovník filozofických pojmů současnosti - Jiří Olšovský ... ... . a posteriori (lat., z následujícího), poznání nebo hodnocení, pocházející ze zkušenosti. Soudy a.p. jsou tudíž založené na zkušenosti, syntetické a nahodilé (pampeliška kvete Slovník filozofických pojmů současnosti Třetí, rozšířené a aktualizované vydání slovníku odráží základní posuny v současném myšlení; současnost je zde míněna ve smyslu důležitosti veškerého... Slovník filosofických pojmů přístupnou formou přibližuje tu oblast vědění, která je dnes nejdůležitější - sahá k pramen ... Slovník filosofických pojmů současnosti | Albatros media ... ... Slovník filosofických pojmů přístupnou formou přibližuje tu oblast vědění, která je dnes nejdůležitější - sahá k pramenům lidského života a veškeré existence. Může dobře posloužit studentům filosofie, učitelům, novinářům, sociologům, politologům, eko Slovník filozofických po...SOUVISEJÍCÍ KNIHY