Poslední léta císařovny Alžběty: Vzpomínky dvorní dámy

Poslední léta císařovny Alžběty: Vzpomínky dvorní dámy - Irma Sztárayová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Irma Sztárayová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poslední léta císařovny Alžběty: Vzpomínky dvorní dámy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poslední léta císařovny Alžběty: Vzpomínky dvorní dámy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Irma Sztárayová. Číst Poslední léta císařovny Alžběty: Vzpomínky dvorní dámy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Po sebevraždě jediného syna Rudolfa v Mayerlingu 30. ledna 1889 se císařovna stáhla již zcela ze života u dvora ve Vídni a cestovala inkognito, osamělá a trudnomyslná, křížem krážem Evropou. Více než čtyři roky ji na cestách do Monaka, Mnichova, na Korfu, Gibraltar či k Ženevskému jezeru doprovázela její poslední dvorní dáma a společnice, hraběnka Irma Sztárayová, v jejímž náručí také Alžběta po atentátu v Ženevě 10. září 1898 zemřela. Na sklonku života sepsala hraběnka své vzpomínky na císařovnu, na společné cesty, na atentát a Alžbětinu smrt. Tak vznikla strhující knížka – autentické vyprávění očitého svědka posledních let života proslulé Sisi.


...: Vzpomínky dvorní dámy. Vzpomínky na poslední léta panovnice Alžběty zvané Sissi, sepsané její společnicí ... Mesiac kníh v Michalovciach oslávili spomienkami Irmy ... ... . Maďarská hraběnka Irma Sztáray byla dvorní dámou a důvěrnou společnicí císařovny, což bylo vzhledem k Alžbětině podivínské povaze velmi náročné. Více než čtyři roky ji na cestách do Monaka, Mnichova, na Korfu, Gibraltar či k Ženevskému jezeru doprovázela její poslední dvorní dáma a společnice, hraběnka... Zobrazit celý text Poslední léta císařovny Alžběty Vzpomínky dvorní dámy Kniha: Poslední léta císařov ... Poslední léta císařovny Alžběty - Irma Sztáray | Databáze knih ... ... Zobrazit celý text Poslední léta císařovny Alžběty Vzpomínky dvorní dámy Kniha: Poslední léta císařovny Alžběty Vzpomínky dvorní dámy Autor: Sztárayová Irma Po sebevraždě jediného syna Rudolfa v Mayerlingu 30. ledna 1889 se císařovna stáhla již zcela ze života u dvora ve Vídni a cestovala inkognito, osamělá a trudnomyslná, kř...SOUVISEJÍCÍ KNIHY