Zrada aneb Krize v katolické církvi

Zrada aneb Krize v katolické církvi - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zrada aneb Krize v katolické církvi.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zrada aneb Krize v katolické církvi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Zrada aneb Krize v katolické církvi Online je nyní tak snadné!

POPIS


Stovky dětí se za několik posledních desetiletí staly oběťmi sexuálního zneužívání, jemuž je vystavili kněží či jiní činitelé katolické arcidiecéze v Bostonu. Skandál vyšel najevo v lednu 2002, kdy o něm jako první informoval americký list Boston Globe. Ten zveřejnil zprávu o pedofilním knězi Johnu Geoghanovi – dlouholetém chráněnci bostonské arcidiecéze, a vyvolal tím v katolické církvi okamžitě skandál. Největší šok přineslo zejména zjištění, že o tom vysocí církevní představitelé věděli, a nejenže tomu nezabránili – ještě pedofilní kněze kryli. Mezi obviněné (kterých je na 250) patří ti, kteří se v Bostonu těšili maximální důvěře: kromě otce Geoghana také otec Birmingham, otec Shanley, otec Trupia a stovky dalších, stejně jako špičky katolické církve: kardinálové Law, Egan, Mahony a jiní. Když totiž byli kněží obviněni, církevní představitelé je tiše přesunuli do nových farností. S oběťmi přitom zacházeli s pohrdáním a chladnou lhostejností. Politici, policie a vyšetřovatelé často církvi ustupovali a umožnili těm, kteří na dětech opakovaně páchali zlo, aby unikli trestu. Církev dokonce tajně vyplatila přes 1,3 miliardy dolarů, aby přiměla oběti mlčet – a znemožnila tak desítkám milionů katolíků dozvědět se pravdu o lidech, kteří vedou jejich farnosti. Investigativní tým deníku Boston Globe tyto dlouho utajované události, které šokovaly a rozhořčily miliony lidí, v knize Zrada podrobně a dramaticky líčí, a zároveň přináší nové, dosud nikdy nezveřejněné podrobnosti. Ukazuje, jak a kde našli pedofilní kněží útočiště, i kdo všechno o problému věděl, a přesto neudělal nic, aby to zarazil. Zrada se rovněž zabývá podstatou sexuálního zneužívání, a také otázkou, zda je v kněžském stavu nepřiměřený počet těch, kteří takové zlo páchají – a pokud ano, proč je tomu tak. Reportéři Boston Globe zde barvitě líčí boj, který dosud trvá, a v němž katolíci konfrontují svou církev a žádají okamžitou změnu.


...eb Krize v katolické církvi Nakladatel: BB art EAN: 9788073412630 ISBN: 80-7341-263-2 Originál: Betrayal Překlad: Matysová, Veronika Popis: 1× kniha, vázaná, 296 stran, česky Rozměry: 14,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2004 (1 ... Hystéria okolo pedofílie v Katolíckej cirkvi utícha ... ... . vydání) Kniha Zrada aneb Krize v katolické církvi je dokument investigativního týmu listu Boston Globe. I přesto, že katolická církev o sexuálním zneužívání dětí věděla, upřednostnila vždy své zájmy a svou pověst před zájmy dětí. Kniha je velmi dobře zpracovaná a faktografický materiál je čtivý. Kupte knihu Zrada aneb Krize v katolické církvi od Kolektiv autorů na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestselle ... Zrada aneb Krize v katolické církvi - Kolektiv autorů ... ... . Kniha je velmi dobře zpracovaná a faktografický materiál je čtivý. Kupte knihu Zrada aneb Krize v katolické církvi od Kolektiv autorů na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Zrada aneb ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY