Bouřlivé roky

Bouřlivé roky - Henry Kissinger | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Henry Kissinger
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Bouřlivé roky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bouřlivé roky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Henry Kissinger. Číst Bouřlivé roky Online je nyní tak snadné!

POPIS


V tomto druhém dílu svých pamětí líčí Henry Kissinger bouřlivé roky druhého funkčního období prezidenta Richarda Nixona, které začalo 20. ledna roku 1973. Henry Kissinger začíná své memoáry popisem jednoho letního odpoledne v západním Bílém domě, kdy se od prezidenta Nixona dovídá během posezení u bazénu, že se má stát ministrem zahraničí Spojených států. Poté přicházejí na řadu vzrušující události, kterých se Kissinger účastnil v měsících před svým jmenováním a po něm: děsivá cesta do Hanoje krátce po zastavení bojů ve Vietnamu, snaha ukončit válku v Kambodže, dva summity Nixon-Brežněv a spor, který vyvolala politika détente, Írán a energetická krize, vojenský poplach během války na Blízkém východě a letecký most do Izraele, počátky kyvadlové diplomacie, pád chilského prezidenta Salvadora Allenda a okolnosti Nixonovy rezignace. Doktor Kissinger dramaticky líčí den po dni, jak se válka na Blízkém východě postupně transformovala v počátek mírového procesu, zatímco ve Spojených státech se vnitropolitická situace zhoršovala a nakonec kulminovala rezignací prezidenta Nixona.


...lné drama "Roky a roky" sleduje zaneprázdněnou manchesterskou rodinu Lyonových ... GALERIE:Nenasytný Karel Gott: Exmilenka Marika ... - Blesk.cz ... . Daniel si bere Ralpha. Stephen a Celeste se bojí o své děti. Rosie uhání nový objev. Edith už nebyla celé roky doma. A všem jim vévodí panovačná babička Muriel.… V tomto druhém dílu svých pamětí líčí Henry Kissinger bouřlivé roky druhého funkčního období prezidenta Richarda Nixona, které začalo 20. ledna roku 1973. V tomto druhém dílu svých pamětí líčí Henry Kissinger bo ... Bouřlivé roky - Henry Kissinger | KOSMAS.cz - vaše ... ... . ledna roku 1973. V tomto druhém dílu svých pamětí líčí Henry Kissinger bouřlivé roky druhého funkčního období prezidenta Richarda Nixona, které začalo 20. ledna roku 1973. Jeho knize dominují dvě mimořádné události: skandál Watergate a válka na Blízkém východě, jež propukla v říjnu roku 1973. V tomto druhém dílu svých pamětí líčí Henry Kissin...SOUVISEJÍCÍ KNIHY