Psychologie náboženství

Psychologie náboženství - Pavel Říčan | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Říčan
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Psychologie náboženství.pdf


Chcete si knihu přečíst?Psychologie náboženství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Říčan. Číst Psychologie náboženství Online je nyní tak snadné!

POPIS


Náboženství nepřestává být v moderní společnosti přítomno, na-opak, mnozí v něm vidí zdroj, výraz či dokonce řešení velkých problémů současnosti. Vedle tradičních forem religiozity se objevují podoby nové, nezřídka i nebezpečné. Náboženské jevy jsou předmětem zájmu odborníků řady disciplín. O soustavnější reflexi své víry se snaží i mnozí věřící. Náš přední odborník ukazuje možnosti psychologického studia náboženství, jeho tradici a hlavní výsledky. Probírá přínos, který pro porozumění náboženským jevům mají hlavní směry psychologického bádání (např. teorie motivace, vývojová nebo sociální psychologie). Podrobněji jsou představeny směry psychologického myšlení, které měly významný vliv na moderní chápání náboženství (Freudova psychoanalýza, Jungova analytická psychologie). Pozornost je věnována speciálním tématům - běžným a mimořádným náboženským prožitkům, morálce, vině, svědomí, vztahu mezi psychopatologickými a náboženskými jevy apod.


...ogie náboženství je psychologická disciplína, zabývající se studiem náboženství, religiozity a spirituality z hlediska jeho vlivu na psychiku člověka, jeho chování, vývoj apod ... Úvod do psychologie náboženství levně, cena 426 Kč ... ... .Kromě studování působení etablovaných náboženství na psychiku člověka zkoumá tento obor i tzv. implicitní religiozitu a spiritualitu, tedy „víru v něco" bez vztahu ke konkrétní ... Psychologie náboženství a spirituality urazila za posledních šest let kus cesty, což platí pochopitelně nejvíce o rozvoji tohoto oboru v post-1 Slater et al., 2001 2 Podrobně viz s. 24n. PSYCHOLOGIE NÁBOŽENSTVÍ A SPIRITUALITY 12 komunistických zemích, kde do osmdesátých let bídně živořil - pokud Známý pražský profesor psychologie ... Kniha: Psychologie náboženství a spirituality | Knihy.ABZ.cz ... ., 2001 2 Podrobně viz s. 24n. PSYCHOLOGIE NÁBOŽENSTVÍ A SPIRITUALITY 12 komunistických zemích, kde do osmdesátých let bídně živořil - pokud Známý pražský profesor psychologie a autor řady psychologických knih (v Portálu od něj vyšla 2005 Psychologie. Příručka pro studenty), se tentokrát představuje problematikou, která spojuje s psychologií dvě za...SOUVISEJÍCÍ KNIHY