Filosofická antropologie: Člověk jako osoba

Filosofická antropologie: Člověk jako osoba - Jan Sokol | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Sokol
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Filosofická antropologie: Člověk jako osoba.pdf


Chcete si knihu přečíst?Filosofická antropologie: Člověk jako osoba ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Sokol. Číst Filosofická antropologie: Člověk jako osoba Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jedinečnost našeho lidského života, jeho všední běh i mimořádné události před nás staví otázky - a často jde o otázky nejpalčivější - na něž nám vědní obory nedávají dostatečnou odpověď. Ještě intenzivněji se s těmito otázkami setkávají pracovníci pomáhajících profesí, kteří spoluutvářejí osobnost dětí nebo se věnují lidem nemocným, postiženým, nějakým způsobem vykořeněným a nešťastným. Zkušený autor v této knize ukazuje, jak v uvažování o těchto otázkách pomáhá filosofie, zejména její fenomenologická tradice. Nejprve podává přehled současných vědních poznatků antropologie, demografie, etologie a sociolingvistiky a dalších oborů studujících člověka z dílčích perspektiv. Na jejich základě pak usiluje o sjednocující obraz člověka jako (jedinečné) osoby, který by čtenáři pomohl při dotváření vlastního života i při odborné práci ve prospěch druhých lidí.


...d Citation | Filosofická antropologie : člověk jako osoba / | Vyd ... Filosofická antropologie - Portaro - library catalog ... . 2. Určeno studentům sociálních oborů, pedagogiky a dalších pomáhajících profesí, pracovníkům v těchto ... Filosofická antropologie je odvětvím filosofie i antropologie, které se táže po člověku a pokouší se o celostní výklad člověka. Snaží se propojit filosofický náhled na člověka a jeho vlastní zkušenost s poznatky různých věd. Filosofická antropologie tedy využívá k filosofické reflexi o ... Člověk jako osoba / Filosofická antropologie | iVyšehrad.cz ... . Filosofická antropologie tedy využívá k filosofické reflexi o člověku dat jak společenských, tak i přírodních věd, zvláště ... Člověk jako osoba: Filosofická antropologie. Jan Sokol Nakladatel: Vyšehrad 2016 ... Člověk jako osoba Autor: Sokol, Jan Nakladatel: Vyšehrad EAN: 9788074296826 ISBN: 978-80-7429-682-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 280 stran, česky Jako se člověk rodí jen přičin...SOUVISEJÍCÍ KNIHY