Rozevřená fuga

Rozevřená fuga - Franz Wurm | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Franz Wurm
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rozevřená fuga.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rozevřená fuga ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Franz Wurm. Číst Rozevřená fuga Online je nyní tak snadné!

POPIS


Franz Wurm patří k poslední generaci německy píšících autorů, jejichž kořeny jsou neoddělitelně spojeny s českou kulturou i s atmosférou a mytologií Prahy. Exil prožil ve Velké Británii, po válce se usadil ve Švýcarsku a jeho dílo se postupně vřadilo do kontextu německé literatury. Na rozdíl od mnoha jiných, kteří sdíleli podobný osud, se však do Čech vracel (v Praze prožil přelom let šedesátých a sedmdesátých) a vztahy s pražskými přáteli nikdy nepřerušil. Překlady Věry Koubové se soustřeďují na básníkovu tvorbu od sedmdesátých let (několika básněmi se ocitáme i v Praze oněch temných let), zahrnující milostnou a eroticky laděnou poezii, až po sbírky vydané v devadesátých letech, v nichž jsou témata básní odkrývána ze zorného úhlu řeči a jazyka. Kniha je tak výborem ze tří Wurmových sbírek (Psí dny, Zadřený vzdor a 53) a je doplněná vzpomínkou Wurmova pražského přítele Ivana Vyskočila. Překladatelka Věra Koubova obdržela za svůj převod poezie Franze Wurma Cenu Josef Jungmanna 2005.


...ená fuga. Přidat recenzi Recenze v médiích (1) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Rozeda - YouTube ... . Celkové hodnocení (1x) Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Rozevřená fuga - Franz Wurm. Franz Wurm patří k poslední generaci německy píšících autorů, jejichž kořeny jsou neoddělitelně spojeny s českou kulturou i s atmosférou a mytologií Prahy. Narodil se roku 1926, Prahu nakvap opustil r Kniha: Rozevřená fuga - Franz Wurm. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop ... Rozevrena fuga - Vyhledávání na Heureka.cz ... . Narodil se roku 1926, Prahu nakvap opustil r Kniha: Rozevřená fuga - Franz Wurm. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u někt...SOUVISEJÍCÍ KNIHY