Boj o první místo

Boj o první místo - Jaroslav Foglar, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Foglar,
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Boj o první místo.pdf


Chcete si knihu přečíst?Boj o první místo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Foglar,. Číst Boj o první místo Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zvítězí čestnost a poctivost nad lží a zlými úmysly? Pátá foglarovka, tentokrát s ilustracemi Jaromíra 99.Třináctiletého Petra čeká poslední ročník základní školy. Jenže po prázdninách tam vládnou nové pořádky. Nepsaným vůdcem třídy se stal zákeřný frajírek Ruda, který své obdivovatele využívá, aby utlačoval slabší kluky. Petr je snad jediný, kdo odhalil Rudovu falešnou tvář a zlou povahu. Když však začne chodit do skautského oddílu, pozná úplně jiný svět. Pomůžou Petrovi nově nabyté hodnoty nalézt sebe samého a porazit třídního rivala?


...ní místo je česká kniha pro mládež, kterou napsal Jaroslav Foglar ... Boj o první místo | Albatros.cz ... .Děj se odehrává dílem ve školní třídě a dílem ve skautském oddíle. Tato „dvojkolejnost" je u Foglara zvláštní, jeho romány jsou zpravidla zasazeny do jediného prostředí. Boj o první místo zapadá do základního schématu Jaroslava Foglara. Hlavní hrdina se potýká s osobnostní krizí v dospívání. Hodnotí se v závislosti na ostatních a přemýšlí o vhodných vzorcích chování. Oproti Jirkovi Dražanovi z Přístavu volá je osobnost Petra Solnar ... Boj o první místo :: Foglarovec ... . Oproti Jirkovi Dražanovi z Přístavu volá je osobnost Petra Solnara vyzrálejší a povahy čestné. Boj o První místo je taková předehra k Dubnu, který považuji za jedno z nejlepších Foglarových děl. Petr ale své problémy nevyřeší sám, přichází deus ex machina v podobě oddílu. Ano mám tu knihu rád, ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY