Únos válečné lodě: Odvážná akce českých námořníků za první světové války na Jadranu

Únos válečné lodě: Odvážná akce českých námořníků za první světové války na Jadranu - Dušan Tomášek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Dušan Tomášek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Únos válečné lodě: Odvážná akce českých námořníků za první světové války na Jadranu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Únos válečné lodě: Odvážná akce českých námořníků za první světové války na Jadranu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dušan Tomášek. Číst Únos válečné lodě: Odvážná akce českých námořníků za první světové války na Jadranu Online je nyní tak snadné!





POPIS


Kniha podrobně pojednává o únosu válečné lodě, ke kterému došlo 5. října 1917 na Jadranu. Sedmi únoscům, z nichž dva byli Češi, se podařilo překvapit trojnásobnou přesilu německých a maďarských členů posádky, zneškodnit je bez prolití kapky krve, přeplout s lodí přes Jaderské moře a odevzdat ji s plnou výzbrojí a zajatci včetně kapitána protivníkům Rakouska-Uherska v italské Anconě. Autor využil četné dokumenty z našich i vídeňských archivů, dobový tisk, protokoly z jednání vídeňského i budapešťského parlamentu, dobové deníky únosců i osobní výpověď dnes již nežijícího účastníka akce. Na pozadí dramatického únosu pojednává nejen o jadranských námořních bitvách, ale i o vývoji války na dalších mořích, frontách či v zázemí. Bohatá dokumentace je zpracována živým stylem literatury faktu. V knize najdete téměř sedmdesát dobových fotografií, mapky, seznamy všech typů tehdejších válečných lodí s podrobnými údaji, tabulky i přehledy potopených plavidel, počty mobilizovaných a padlých, názvy různých typů lodí, na čtyřicet schematických nákresů plavidel devíti válčících států s technickými a dalšími údaji, vysvětlivky námořních pojmů i další zajímavosti.


...st ji uprostřed války - nikoli zajmout nebo potopit, nýbrž unést - to je představa přímo absurdní ... Knihy od Dušan Tomášek | Kupte na Martinus.cz ... . A přesto vám autor Dušan Tomášek nabízí knihu, která o skutečném únosu válečné lodě podrobně pojednává. A samozřejmě i o jeho okolnostech. Došlo k němu 5. října 1917 na Jadranu. Únos válečné lodě: Odvážná akce českých námořníků za první světové války na Jadranu Dušan Tomášek Nakladatel: Epocha 2004 Kniha: Únos válečné lodě Odvážná akce českých námořníků za první světové války na Jadranu Autor: Dušan Tomášek Kniha podrobně pojednává o únosu válečné lodě, ke kterému došlo 5. října 1917 na Jadranu. Podobné j ... Rakousko-uherské válečné námořnictvo na fotografii ... . října 1917 na Jadranu. Podobné j...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY