Paříž do uzávěrky: Od Chiraka k Amélii

Paříž do uzávěrky: Od Chiraka k Amélii - Stanislav Mundil | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Mundil
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Paříž do uzávěrky: Od Chiraka k Amélii.pdf


Chcete si knihu přečíst?Paříž do uzávěrky: Od Chiraka k Amélii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Mundil. Číst Paříž do uzávěrky: Od Chiraka k Amélii Online je nyní tak snadné!

POPIS


V letech 1996 až 2001, strávených v Paříži v roli zpravodaje ČTK, se bylo pořád nač dívat a o čem psát. Například o zvratu po předčasných volbách, při nichž se znemožnil Jacques Chirac a hvězdou se stal Lionel Jospin. O politických skandálech, vítězství Francie na mistrovství světa ve fotbale, o bombardování Jugoslávie a dalších několikerých volbách, vypovídajících z různých úhlů pohledu o moderní Francii, jejích institucích a lidech. Bez povšimnutí nemohly minout ani události omezeného – z dlouhodobé perspektivy – významu, kupříkladu smrt princezny Diany. To všechno se odráží v téhle knížce. Nejde o podrobnou mapu života ve Francii, ale spíše útržky z deníku těch pěti let. Zachycují střípky pompézního i trochu komického světa francouzské politiky, její aféry (v kolika zemích vás obviní z korupce mrtvý muž ze záhrobí?), intelektuální i méně intelektuální debaty, které se ve vlnách občas přelévají Francií, svérázný „vesmír“ francouzských médií i fenomén nazývaný domorodci i cizinci „francouzská výjimka“.


... do uzávěrky Autor: Mundil, Stanislav Nakladatel: Triton EAN: 9788072544899 ISBN: 80-7254-489-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 258 stran, česky Rozměry: 14 × 20 cm Rok vydání: 2004 (1 ... Vědecká knihovna v Olomouci ... . vydání) Zboží ze stejné kategorie - Paříž do uzávěrky - Od Chiraka k Amélii. Francie / MP průvodce nová edice. Kód: 0283468 Autor: neuveden EAN: 9783829756662 Dostupnost: skladem. ks. Cena s DPH: Hledáte Stanislav Mundil: Paříž do uzávěrky - Od Chiraka k Amélii? Dál už hledat nemusíte! Ušetřete až 6 Kč. Cena od 145 Kč. Porovnání cen v ALZA.cz, KASA.cz, MALL.cz a dalších 3000+ eshopech na SROVNAME.cz. Informace k aktuální situaci: Pracujeme bezpečně. Roušky a rukavice jsou pro ... Knihy na téma: Paříž | Dobré Knihy.cz ... . Cena od 145 Kč. Porovnání cen v ALZA.cz, KASA.cz, MALL.cz a dalších 3000+ eshopech na SROVNAME.cz. Informace k aktuální situaci: Pracujeme bezpečně. Roušky a rukavice jsou pro nás samozřejmostí. Bě...SOUVISEJÍCÍ KNIHY