Antropologie a etika

Antropologie a etika - Zdeněk Pinc, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Pinc,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Antropologie a etika.pdf


Chcete si knihu přečíst?Antropologie a etika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Pinc,. Číst Antropologie a etika Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniížek o etice vychází dnes hodně, ve světě i u nás. Většinou se však opírají jen o kantovský postulát rovnosti a jeho "kategorický imperativ". Eseje a články, shromážděné v této knížce, se snaží hledat jiná východiska etické myšlení a zakotvit je v samé kulturně-biologické povaze člověka. Jak se s otázkou občanské etiky vyrovnávaly antické společnosti? Jaký je vztah mezi etologií a etikou? Mezi mravem, morálkou a "hledáním nejlepšího života"? Mezi právy a povinnostmi? Mezi svobodou a dodržováním pravidel?


...logie a etika Autor: Pinc, Zdeněk a Sokol, Jan Nakladatel: Triton EAN: 9788072543724 ISBN: 80-7254-372-5 Popis: 1× kniha, vázaná, 168 stran, česky Rozměry: 14 × 20 cm Rok vydání: 2004 (1 ... PDF Filozofická Antropologie Jako Předpoklad Pochopení ... ... . vydání) Antropologie a etika. [Jan Sokol; Zdeněk Pinc] Home. WorldCat Home About WorldCat Help. Search. Search for Library Items Search for Lists Search for Contacts Search for a Library. Create lists, bibliographies and reviews: or Search WorldCat. Find items in libraries near you ... Kniha Antropologie a etika je souborem osmnácti více či méně rozsáhlých příspěvků publikovaných či přednesených přibližně v posledních de ... Kniha: Antropologie a etika (Jan Sokol a Zdeněk Pinc ... ... . Find items in libraries near you ... Kniha Antropologie a etika je souborem osmnácti více či méně rozsáhlých příspěvků publikovaných či přednesených přibližně v posledních deseti letech. Proto také nejde o homogenní celek s jediným hlavním námětem, určité spojovací prvky jsou ale pro celou publikaci charakteristi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY