Život Salvadora Dalího

Život Salvadora Dalího - Ian Gibson | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ian Gibson
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Život Salvadora Dalího.pdf


Chcete si knihu přečíst?Život Salvadora Dalího ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ian Gibson. Číst Život Salvadora Dalího Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vynikající nový životopis od Iana Gibsona je nejnáročnější a nejdůkladnější studie o Dalím, jaká byla dosud napsaná, a je cenným klíčem k jeho děsivým obrazům, jež otřásly světem. Autor čerpá z rozsáhlého původního bádání i z nedávno objevených pramenů a představuje nám troufale odlišný portrét této rozpolcené postavy. Využívá literární stránku Dalího kariéry – jeho objemné korespondence, románu, básní a esejů, a přehodnocuje dva zásadní vztahy jeho života: k Federiku Garcíovi Lorkovi a k jeho nevyzpytatelné, smyslné ženě Gale. Dalí v nás vzbuzuje smíšené pocity – hluboký obdiv k jeho obrazům a psanému slovu, respekt k jeho odbojnosti, potěšení z jeho wildeovské duchaplnosti, nudu svým křiklavě extravagantním kníratým zevnějškem, odpor mnoha věcmi, které dělal, o jeho podpoře Frankova režimu ani nemluvě. Vyčerpávající biografie surrealistického umělce, který zachytil imaginaci dvacátého století. Z Dalího hlediska je Ian Gibson autorem, kterého mu byl čert dlužen. Je to proto, že nikdy nepřijme jediné slovo, které tento velký mystifikátor řekl nebo napsal, aniž by je důkladně probádal a ověřil, a kde to bylo možné, nechal si je i ústně potvrdit. Staví tak do zcela jiného světla četné Dalího deníkové záznamy, které mnohdy byly dost daleko od pravdy. Projevuje se také jako fundovaný kritik s jasně vyhraněným úsudkem.


...jný život Salvadora Dalího Přidat komentář ... Tajný život Salvadora Dalího - Salvador Dalí | KOSMAS.cz ... ... . amigo17. 1 01.11.2018. Ako úplnému laikovi sa mi Dalího maľby páčia, hoci im nerozumiem. ... New York se během 2. světové války stal pro Dalího a Galu místem exilu, a to až do roku 1948. Během této doby Dalí i nadále maloval a psal. V roce 1942 vyšla jeho autobiografie Tajný život Salvadora Dalího, za další dva roky román Skryté tváře. Autor v něm popisuje intriky a milostné plet ... Salvador Dalí. Kniha o tajomstvách jeho života ... . Autor v něm popisuje intriky a milostné pletky dekadentních aristokratů ve ... Navíc Dalího nařknuli z prospěchářství, nikdy už ho mezi sebe nevzali zpět a často proti němu psali různé nepřátelské články. V roce 1940 Dalí odešel společně s Galou do Spojených států, kde žili osm let. Ve Spojených státech také Dalí napsal svoji autobiografii Tajný život Salvadora Dalího. Kniha Tajný život Salvadora Dalího ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY