Vyplenění Říma: Od manýrismu k protireformaci

Vyplenění Říma: Od manýrismu k protireformaci - André Chastel | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
André Chastel
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vyplenění Říma: Od manýrismu k protireformaci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vyplenění Říma: Od manýrismu k protireformaci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor André Chastel. Číst Vyplenění Říma: Od manýrismu k protireformaci Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha francouzského historika umění A. Chastela se vrací k událostech ze šestého května 1527, kdy bylo město Řím dobyto vojsky císaře Karla V. Toto datum se stalo osudným Římu a renesanční kultuře, vyvolalo katolickou reformu, a znamenalo tak konec jednoho způsobu života a začátek nového. Chastel událost interpretuje jako kulturní a umělecký fenomén a pozorně si všímá traumatického kontrastu mezi vzkvétajícím světem renesančního umění a velkolepých staveb a proměnou tohoto světa po vyplenění Říma. Kniha nás provádí prostředím nejslavnějších římských umělců, mezi nimiž vynikali Raffael a Michelangelo, a jejich mecenášů, všímá si však rovněž dobového literárního kontextu a dalších důležitých souvislostí.


...Vyplenění Říma Od manýrismu k protireformaci Autor: André Chastel Kniha francouzského historika umění A ... Kniha Leonardo da Vinci aneb Vědy o malířství - André ... ... . Chastela se vrací k událostech ze šestého května 1527, kdy bylo město Řím dobyto vojsky císaře Karla V. Toto datum se stalo osudným Římu a renesanční kultuře, ... Vyplenění Říma: Od manýrismu k protireformaci André Chastel Nakladatel: Barrister & Principal 2003 Podtitul: Od manýrismu k protireformaci Renesanční Řím počátku 16. století byl vzkvétajícím kosmopolitním centrem křesťanství, vědy i umění. V květnu 1527 však bylo ... PDF 1 - Finalna kniha Brezinova opr - Forum Historiae ... . století byl vzkvétajícím kosmopolitním centrem křesťanství, vědy i umění. V květnu 1527 však bylo město dobyto vojsky císaře Karla V. Vyplenění Říma připadalo mnoha současníkům jako výraz Božího hněvu nad zkažeností a úpadkem církve. Kniha: Vyplenění Říma (André Ch...SOUVISEJÍCÍ KNIHY