Formování moderního národa: Evropské"dlouhé" 19,století

Formování moderního národa: Evropské

INFORMACE

AUTOR
Miloš Řezník
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Formování moderního národa: Evropské"dlouhé" 19,století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Formování moderního národa: Evropské"dlouhé" 19,století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Řezník. Číst Formování moderního národa: Evropské"dlouhé" 19,století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vznik novodobých národních společenství je jednou z klíčových součástí procesu evropské modernizace v „dlouhém“ 19. století. Vedle industrializace, růstu mobility a komunikace, demografického růstu a jiných jevů se tak podílel na vytváření moderní společnosti. K jeho průvodním jevům a důsledkům patřilo vytváření národních kultur, vznik národních států i projevy nacionální nesnášenlivosti. Předkládaná práce usiluje o přehledné shrnutí tohoto procesu, o postižení jeho nejzákladnějších problémů a souvislostí v evropském rámci. Národní hnutí a vznik moderních národů je zde zasazen do kontextu vývoje historických forem a alernativních možností kolektivních identit. Pozornost je věnována vztahu národního vědomí a jiných forem skupinové příslušnosti, historickým předpokladům vzniku národních hnutí i významu historické tradice.


...ní moderního národa book. Read reviews from world's largest community for readers ... Nové a nejnovější dějiny I — Filozofická fakulta ... . COVID-19 Resources. Reliable information about the coronavirus (COVID-19) is available from the World Health Organization (current situation, international travel).Numerous and frequently-updated resource results are available from this WorldCat.org search.OCLC's WebJunction has pulled together information and resources to assist library staff as they consider how to handle coronavirus ... Autor e-knihy: Miloš Řezník, Nakladatelství: TRITON, Vznik novodobých náro ... Formování moderního národa (Miloš Řezník) | Detail knihy ... ... ... Autor e-knihy: Miloš Řezník, Nakladatelství: TRITON, Vznik novodobých národních společenství je jednou z klíčových součástí procesu evropské modernizace v "dlouhém" 19. století. Vedle industrializace, růs...SOUVISEJÍCÍ KNIHY