Variace pro temnou strunu

Variace pro temnou strunu - Ladislav Fuks | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Fuks
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Variace pro temnou strunu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Variace pro temnou strunu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Fuks. Číst Variace pro temnou strunu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Smutným vypravěčem i hlavním námětem je v tomto románu mladý Michal, traumatizovaný v prostředí ovládaném dominantním otcem, vysokým policejním úředníkem. V osobně laděných zápiscích se zpovídá o dětských letech, zklamaných kamarádstvích, o těžkém dopadu autority i o době poznamenané neblahými historickými událostmi – a především o stísněnosti duše a osamělosti. Líčené situace a zážitky jsou někdy spíše úzkostným snem nebo vizí a z jejich bezútěšnosti se vymyká jen několik šťastných okamžiků a osudových setkání. Variace truchlivých nálad, následujících pod dojmem hrozící katastrofy osobní i historické, jsou zprvu zabarveny ještě nedospělou naivitou a strachem, později v nich znějí také struny groteskní, absurdní či ironické. Právě v evokaci tajuplné a stísněné atmosféry se nejvíc uplatňuje vypravěčská sugestivita.


...ariace pro temnou strunu je po Panu Theodoru Mundstockovi a cyklu šesti povídek Mí černovlasí bratři (1964) v pořadí třetí vydanou beletristickou knihou L ... Spalovač mrtvol - rozbor díla k maturitě (3) | Rozbor-dila.cz ... . Fukse. Její zrod však sahá daleko před datum autorova oficiálního vstupu do literárního dění. Variace pro temnou strunu patří do mého "zlatého fondu" knih, které se mi velmi líbí, ale přesto bych si netroufala je komukoli doporučit. Nebyl to čtenářsky úplně snadný text, ale zcela souzněl s mou náladou. Melancholie, temné přízraky, dětská představivost... najednou text zmizel a v ... Variace pro temnou strunu (Book, 1966) [WorldCat.org] ... . Nebyl to čtenářsky úplně snadný text, ale zcela souzněl s mou náladou. Melancholie, temné přízraky, dětská představivost... najednou text zmizel a viděla jsem živé obrazy. Variace pro temnou strunu book. Read reviews from world's largest community for readers. Smutným vypravěčem i hlavním námětem je v tomto románu mla...SOUVISEJÍCÍ KNIHY