Cizinec hledá byt, Dobročinný večírek: Spisy, sv. 6

Cizinec hledá byt, Dobročinný večírek: Spisy, sv. 6 - Egon Hostovský | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Egon Hostovský
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Cizinec hledá byt, Dobročinný večírek: Spisy, sv. 6.pdf


Chcete si knihu přečíst?Cizinec hledá byt, Dobročinný večírek: Spisy, sv. 6 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Egon Hostovský. Číst Cizinec hledá byt, Dobročinný večírek: Spisy, sv. 6 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Závěrečný díl dvanáctisvazkových Spisů E. Hostovského, které v letech 1994–2002 postupně vycházely ve třech pražských nakladatelstvích. Poslední svazek přináší autorovy „newyorské“ romány z konce 40. a 50. let – Cizinec hledá byt (1947) a Dobročinný večírek (1958). Jejich spojnicí je postižení osudů evropských emigrantů v Americe, i s jejich nezakotveností a hledáním mravního smyslu života. Tak je tomu v románovém podobenství lékaře-podivína, trmácejícího se světem se svým velkým posláním, prací na medicínském objevu, který by měl zachraňovat lidské životy. Zatímco Cizinec hledá byt má spíše baladický ráz, Dobročinný večírek ve prospěch evropských politických uprchlíků, odehrávající se v luxusním prostředí newyorského hotelu Atlanta, již nese prvky černého humoru a absurdity. Obě prózy jsou dokladem Hostovského nestárnoucího mistrovství, fabulační i vypravěčské virtuozity. Přestože dílo Egona Hostovského patří k největším odkazům našeho literárního exilu, dlouhá léta záměrného umlčování jeho tvorby s následně tržně nastaveným knižním trhem vykonaly své. Přesto se podařilo – mj. i s pomocí sponzorů (jmenovitě Spořitelní investiční společnosti, a.s. Pražská plynárenská, Ministerstva kultury ČR, Nadace Židovské obce a několika laureátů Ceny Egona Hostovského, u nichž nalezla myšlenka štafety podané pomocné ruky pochopení) – realizovat Spisy v koncepci, jakou stanovil sám autor.


...zinec hledá byt, Dobročinný večírek Spisy, sv ... VIAF ID: 99900698 (Personal) ... . 6 - Egon Hostovský Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Cizinec hledá byt, Dobročinný večírek Autor: Hostovský, Egon Nakladatel: Akropolis EAN: 9788073040222 ISBN: 80-7304-022- Popis: 1× kniha, vázaná, 344 stran, česky Rozměry: 12 × 20 cm Rok vydání: 2002 Zatímco Cizinec hledá byt má spíše baladický ráz, Dobročinný večírek ve prospěch evropských politických uprchlíků, odehrávající se v luxusním prostředí newyorského hotelu Atlanta, již nese prvky černého humoru a absurdity. Obě prózy jsou dokladem Hostovského nestárno ... Hostovský Egon: životopis ... . Obě prózy jsou dokladem Hostovského nestárnoucího mistrovství, fabulační i vypravěčské ... Hostovský Egon - Spisy 6 - Cizinec hledá byt a Dobr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY