Arizace české kinematografie

Arizace české kinematografie - Petr Bednařík | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Bednařík
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Arizace české kinematografie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Arizace české kinematografie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Bednařík. Číst Arizace české kinematografie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Cílem publikace je sledovat, jak Němci v letech 1938-1945 využili arizace k ovládnutí české kinematografie. Autorova pozornost je proto především zaměřena na majetkové změny v rámci české kinematografie. Velký prostor věnoval charakteristikám německých arizátorů, jejich českých pomocníků a židovských podnikatelů a tvůrců působících v českém filmu až do začátku okupace. Součástí knihy je i popis situace v období druhé republiky, kdy českou kinematografii postihla první vlna antisemitismu a problematika protižidovských filmů.


...e české kinematografie za protektorátu ... arizace - štítek | Databáze knih ... . Publikováno: 7.2.2010, Aktualizováno: 20.6.2013 09:04. Rubrika(y): Československo v letech 1938-1945. Autor: Martin Müller. Předmětem prezentace je jedna z nejdůležitějších složek totalitní propagandy - kinematografie, v tomto případě její arizace, tj. ovládnutí nacistickou ... Arizace české kinematografie PhDr. Petr Bednařík Recenzovali: doc. PhDr. Michal Šobr, CSc. PhDr. Ivan Kli ... Arizace české kinematografie Nakladatelství Karolinum ... . PhDr. Michal Šobr, CSc. PhDr. Ivan Klimeš Mgr. Otomar L. Krejča Vydala Univerzita Karlova v Praze, Nakladatelství Karolinum Redakce Lenka Ščerbaničová Obálka Miloš Vystrčil Grafická úprava Kristýna Tenkrátová Sazba Nakladatelství Karolinum Vydání první Předkládaný text se věnuje tématu arizace české kinematografie, které nebylo doposud samo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY