Verše

Verše - Jan Zajíc | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Zajíc
DIMENZE
3,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Verše.pdf


Chcete si knihu přečíst?Verše ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Zajíc. Číst Verše Online je nyní tak snadné!

POPIS


Za Janem Palachem trochu v pozornosti veřejnosti zaostává Jan Zajíc, který skonal stejnou smrtí jen o měsíc později. A právě o něm tato kniha je, respektive je jeho dílem. Protože co vypovídá o člověku více než to, co sám napsal? Tato krátká publikace odhaluje Zajícovo zaujetí poezií. Kdyby jeho život neskončil předčasně, dost možná, že bychom dnes znali jméno Jan Zajíc jako něco zcela jiného. Mohl z něho být známý básník, spisovatel či novinář, k jehož knížkám by se lidi rádi vraceli. Básně Jana Zajíce jsou literárním odkazem mladého člověka, který obětoval svůj život pro ideály, jimž věřil. Jeho poezie není dokonalá, ale taková, jakou bychom čekali od nadaného a vyvíjejícího se mladého autora.


...še - 14335 básniček | zamilované, vtipné, smutné, milostné básničky, poezie, básně o lásce, o přátelství, o životě Ve vydáních bible se od 16 ... Verše - YouTube ... . století i prozaické texty člení na verše, číslované v rámci kapitoly. Verš je tu obvykle věta nebo několik vět. Nauka o verši (versologie) se zabývá problematikou verše, rytmu, metra, prozodickými systémy, rýmem a asonancí a ustálenými druhy verše. - vzniká pravidelným spojením určitých veršov, napríklad druhého a štvrtého, kým ostatné verše sa navzájom nerýmujú - schéma a b c b. 3. STRI ... Zamilované básničky - 6665 básniček - Verše ... . - vzniká pravidelným spojením určitých veršov, napríklad druhého a štvrtého, kým ostatné verše sa navzájom nerýmujú - schéma a b c b. 3. STRIEDAVÝ RÝM - rýmové spojenie dvoch párnych a dvoch nepárnych veršov v strofe podľa schémy a b a b - v...SOUVISEJÍCÍ KNIHY