Marshall McLuhan a virtualita

Marshall McLuhan a virtualita - Christopher Horrocks | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Christopher Horrocks
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Marshall McLuhan a virtualita.pdf


Chcete si knihu přečíst?Marshall McLuhan a virtualita ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Christopher Horrocks. Číst Marshall McLuhan a virtualita Online je nyní tak snadné!

POPIS


V šedesátých letech dosáhl Marshall McLuhan postavení nejdůležitějšího myslitele po Newtonovi, Darwinovi a Einsteinovi. Když však v roce 1980 zemřel, jevily se jeho výzkumy médií často jako bezvýznamné a naivní. V posledních letech se mcluhanismu dostalo vzkříšení. Proč? Tato kniha tvrdí, že radikální proměny v médiích a technologii znovu posílily debatu o McLuhanově slavném výroku „médium je poselstvím“. Dnes byly jeho názory na „globální vesnici“ a „horká a chladná média“ vtaženy do diskursů o smyslovém, psychologickém a sociálním dopadu virtuální skutečnosti a kyberprostoru. Knížečka Marshall McLuhan a virtualita zkoumá McLuhanovo myšlení ve vztahu k informační revoluci, hodnotí jeho „sondy“ do aurální a vizuální kultury a jejich problematický vztah ke globální a jednotné matici Webu a Internetu. Rozebírá také jeho tvrzení v kontextu postmoderní teorie a uvažuje o tom, jak se McLuhanova renesance váže k posthumánní „kyberbole“ odhmotnění a virtuální totožnosti.


...Marshall McLuhan CC (1911-1980) was a Canadian philosopher ... Teaching McLuhan: Understanding Understanding Media ... ... . His work is one of the cornerstones of the study of media theory. Born in Edmonton, Alberta, McLuhan studied at the University of Manitoba and the University of Cambridge.He began his teaching career as a professor of English at several universities in the US and Canada before moving to the University of Toronto in 1946 ... Marshall McLuhan, in full Herbert Marshall McLuhan, (born July 21, 1911, Edmonton, Alberta, Canada—died Dec. 31, 1980, Toronto), Canadian communications theorist and ... The Medium Is the Message, 50 Years Later - Pacific Standard ... . 31, 1980, Toronto), Canadian communications theorist and educator, whose aphorism "the medium is the message" summarized his view of the potent influence of television, computers, and other electronic disseminators of information in shaping styles of thinking and thought, whether ... Donald Theall explores and explains the significance of the emergence of McLuhan as an important figure in North America in the deve...SOUVISEJÍCÍ KNIHY