Ravelstein

Ravelstein - Saul Bellow | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Saul Bellow
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ravelstein.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ravelstein ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Saul Bellow. Číst Ravelstein Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román Saula Bellowa je právem přijímán jako jeden z tvůrčích vrcholů jeho dosavadního díla. Titulní hrdina Ravelstein, univerzitní profesor politologie, jehož žáci zpravidla působí v prominentních postaveních ve Washingtonu, a Ravelsteinův blízký přítel Chick, literát a novinář, spolu vedou hovory o filosofických otázkách, které je odjakživa bytostně zajímaly: o podobě smysluplného žití, o stavu americké kultury a příčinách jejího kolísání, o vlažném vztahu dnešní mládeže k duchovním hodnotám a podobně - hovory, jaké asi vedl Saul Bellow se svým přítelem a kolegou z Chicagské univerzity Allanem Bloomem, který postavu Ravelsteina očividně inspiroval. Oba hrdinové bilancují na sklonku života: Ravelstein v průběhu románového děje umírá na AIDS, Chick - podobně jako nedávno sám Bellow - překonává těžké onemocnění. Román bezesporu patří k myšlenkově nejpozoruhodnějším dílům naší doby.


...avelstein when it first came out almost 20 years ago - it was a big deal then, everyone pretty sure it was Saul Bellow's last novel, and the period-piece "scandal" of Alan Bloom's AIDS-related death still being news (Ravelstein is pretty much based on Alan Bloom, Bellow's friend, and public intellectual who hit the surprising big time ... Ravelstein by Saul Bellow - The New Canon ... ... Introduction Abe Ravelstein is a capacious, vibrant, larger-than-life character; a teacher who insists that the ideas of Plato, Aristotle, and Nietzsche are vitally important to his students' lives; a philosopher who is committed to saving human dignity from encroaching "boobism"; and at the same time a man who luxuriates in all the sensual pleasures life has to offer, from Armani suits to the ... Ravelstein may not be great Bellow - the structure is a little too wobbly for that - but in terms of richness of metaphor, fecundity of ideas ... Ravelstein | The New Yorker ... ... Ravelstein may not be great Bellow - the structure is a little too wobbly for that - but in terms of richness of metaphor, fecundity of ideas...SOUVISEJÍCÍ KNIHY