Historické proměny pojmu ideologie

Historické proměny pojmu ideologie - Pavel Šaradín | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Šaradín
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Historické proměny pojmu ideologie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Historické proměny pojmu ideologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Šaradín. Číst Historické proměny pojmu ideologie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha nabízí přehled základních přístupů společenských věd k jevu ideologie jako osobitému sociálnímu a politickému fenoménu. S ohledem na historickou chronologii a na základě filozofizujícího přístupu popisuje rozmanité podoby a proměny použití termínu ideologie v teoretickém i praktickém rámci, tedy od ryze teoretických pohledů až po čistě praktická schémata. K tomuto účelu je práce, která je zamýšlena i jako názorný text sloužící k výuce studentů, doplněna o výběrovou antologii textů týkajících se dané problematiky. Kniha je určena především pro základní orientaci v dané problematice a pro první podrobnější seznámení s fenoménem ideologie.


...ie je propracovaná soustava názorů, postojů, hodnot a idejí s apologetickou nebo ofenzivní funkcí založenou na formulování politických, hospodářských, světonázorových a/nebo podobných zájmů určité skupiny ... Úvod do politologie - Dočekalová Pavla | Knihy Grada ... .V politické a společenské praxi se ideologie vládnoucí skupiny projevuje např. ve formě filosofie, práva či morálky, obecně se skrze svou subjektivitu ... Historické proměny pojmu ideologie Autor: Šaradín, Pavel Nakladatel: Centrum pro studium demokracie a kultury EAN: 9788085959949 ISBN: 80-85959-94-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 131 stran, česky Rozměry: 12 × 20 cm Rok vydání: 2001 Pavel Šaradín: Historické proměny pojmu ideologie. Kategorie: Politologie. Typ práce: Výpisky z knih, recenze. Škola: nezadáno/škola není v seznamu. Charakteristika: Recenze knihy Pavla Šaradína, která shrnuje všechny zatím známé a používané ideologie. ... Bakalářská práce: Struktura ideologií a její analogie v ... ... . Kategorie: Politologie. Typ práce: Výpisky z knih, recenze. Škola: nezadáno/škola není v seznamu. Charakteristika: Recenze knihy Pavla Šaradína, která shrnuje všechny zatím známé a používané ideologie. ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY