Dům mezi větrem a řekou

Dům mezi větrem a řekou - Věroslav Mertl | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Věroslav Mertl
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Dům mezi větrem a řekou.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dům mezi větrem a řekou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Věroslav Mertl. Číst Dům mezi větrem a řekou Online je nyní tak snadné!

POPIS


V životě člověka nastávají občas chvíle, kdy zatouží vrátit se do kraje svého dětství, znovu se setkat s místy a lidmi, kteří mu byli drazí, nebo alespoň se vzpomínkami na ně. Tak je tomu i u hrdiny Mertlova románu Josefa Bernase. Když se jeho osobní život dostane do bezvýchodné situace, zdá se mu, že jediným světlým bodem je rodná vesnice Jaktař. Odjíždí proto na týden do svého rodiště, kde chce spolu se světem dětství nalézt i ztracenou životní rovnováhu. Setká se tu sice s mnoha postavami, které si pamatuje z mládí, s kamarády, i s atmosférou, již si tolikrát vybavoval, objeví však i bolestná tajemství a otevřené rány minulosti. Jeho pobyt v Jaktaři nakonec provázejí konflikty s místními obyvateli, pro které se stává nevítaným vetřelcem. Na otázku, zda Bernasova návštěva Jaktaře splnila svůj účel, i na mnoho dalších autor odpovědi spíše jen naznačuje. Vnímavý čtenář, jemuž Mertl podmanivým vypravěčským stylem podává nelehký vnitřní zápas hrdiny a s hlubokým pochopením líčí spletitost osudů obyvatel vesničky, jistě podle své povahy a životní zkušenosti nalezne odpověď vlastní.


...i větrem a řekou 1978; Kruhy pod očima 2005; všech 18 knih autora ... archiweb.cz - Dům v oboře ... . Kniha Dům mezi větrem a řekou je v. Přečtených: 6x: Čtenářské výzvě ... Dům mezi větrem a řekou Autor: Mertl, Věroslav Nakladatel: Host EAN: 9788072940387 ISBN: 80-7294-038-4 Popis: 1× kniha, vázaná, 232 stran, česky Rozměry: 13 × 21 cm Rok vydání: 2001 (1. vydání) V životě člověka nastávají občas chvíle, kdy zatouží vrátit se do kraje svého dětství, znovu se setkat s místy a lidmi, kteří mu byli drazí, nebo alespoň se vzpomínkami na ně. Věroslav Mertl (30. března 1929, Chrášťany - 20. května 2013, ... Věroslav Mertl - Wikipedie ... . Věroslav Mertl (30. března 1929, Chrášťany - 20. května 2013, České Budějovice) byl český spisovatel.. Život. V letech 1944-1945 byl totálně nasazen jako zemědělský dělník. Po válce, od roku 1945, studoval na obchodní akademii v Českých Budějovicích (...SOUVISEJÍCÍ KNIHY