Válka s mloky / Továrna na absolutno

Válka s mloky / Továrna na absolutno - Karel Čapek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Čapek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Válka s mloky / Továrna na absolutno.pdf


Chcete si knihu přečíst?Válka s mloky / Továrna na absolutno ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Čapek. Číst Válka s mloky / Továrna na absolutno Online je nyní tak snadné!

POPIS


Válka s mloky Toto dílo, vydané knižně 1936, vycházelo v předešlém roce v Lidových novinách. Autor si všímá nezadržitelné invaze nepřátelské síly, která byla z počátku bezvýznamná, ba směšná. Zároveň však poukazuje na skutečnost, že demokratické síly podporují síly zla a důsledcích se spolupodílejí na vlastním sebezničení. V smírné ukončení už nedokáže věřit. Touto kritikou postihuje především politické, průmyslové a obchodní kruhy. V smírné ukončení už nedokáže věřit. Spoléhá, že se "mloci" postaví jeden proti druhému a vzájemně se vyhubí... Továrna na absolutno Knižně vydáno 1922, ve fejetonové podobě dílo vycházelo v Lidových novinách v letech 1921-1922. Čapka nepochybně zasáhl ohromující rozvoj válečné techniky. Popularizovná ba vulgarizovaná "atomistická teorie" ho přivedla na myšlenku, že po totálním spálení hmoty nezůstane nic než Bůh. Že se Bůh nemusí nutně projevovat jako bytost dobrotivá a tvůrčí, to je zase myšlenka naveskrze čapkovská. Román (spíš cyklus fejetonů) končí nepříliš přesvědčivou vizí všeobecného smíření.


... SLOVO Čapek, Karel Továrna na absolutno Paris BOJORQUEZ ... Továrna na Absolutno - Karel Čapek, spisovatel, Čapkovi ... ... . Loading... Unsubscribe from Paris BOJORQUEZ? Cancel Unsubscribe. Working... Subscribe Subscribed Unsubscribe 1.2K. ... Jiří Lábus vzpomíná na oblíbené scénky: Když děláte něco, co vás těší, tak do toho vkládáte všechno - Duration: 29:19. Český rozhlas Radiožurnál 88,029 views 29:19 Please donate BitCoins to 1Kf7CbttPTihSymrbJQ42Bt3eaFbjAuj3M Timothy Leary Archive. VÁLKA S MLOKY (1936) Společenský román Válka s mlok ... Válka s mloky | LittleRatura ... . VÁLKA S MLOKY (1936) Společenský román Válka s mloky; období před 2. světovou válkou (polovina 30. let 20 století) Literární druh a žánr: sci-fi/antiutopický román, epika, próza (fejetonové rysy) Celková charakteristika Továrna na absolutno je prvním z antiutopistických románů Karla Čapka. Námět románu je sci-fi. Kniha vypráví o neuvěřitelném vynálezu, který v lidech probouzí duševní mír a potřeb...SOUVISEJÍCÍ KNIHY