Sociální stát - východiska a přístupy

Sociální stát - východiska a přístupy - Miloš Večeřa | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Miloš Večeřa
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sociální stát - východiska a přístupy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sociální stát - východiska a přístupy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Večeřa. Číst Sociální stát - východiska a přístupy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha je přehledným výkladem základních východisek a přístupů k sociálnímu státu. S využitím řady teoretických studií i komparativních údajů z vyspělých zemí seznamuje se stoletým vývojem sociálního státu, jeho hranicemi, možnostmi a prognózami budoucího vývoje. Charakterizuje rovněž trvající polemiky o obsahu a přínosech sociálního státu v moderní společnosti. Představuje první ucelenou publikaci o tomto tématu na našem knižním trhu.


...ní stát - východiska a přístupy Autor: Večeřa, Miloš Nakladatel: SLON EAN: 9788085850161 ISBN: 80-85850-16-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 112 stran, česky Rozměry: 16,5 × 23,5 cm Rok vydání: 2001 Jako sociální stát je označován stát, který usiluje o zajištění blahobytu, přesněji podmínek slušného žití pro své občany ... Sociální stát - východiska a přístupy (Miloš Večeřa ... ... .Vymezení pojmu je však velmi obtížné a nepanuje o něm shoda, což je způsobeno rozmanitostí podob sociálního státu. Originální anglický termín welfare state (do češtiny, tak aby sousloví nejlépe vystihovalo podstatu, přeloženo jako ... Jak říká ve své knize Sociální stát, východiska a přístupy Miloš Večeřa, široce přijímaným vymezením sociálního státu je to, které definoval Harold L.Wilensky. Podle Večeři (Miloš Večeřa; 1996 ... Kniha: Sociální stát - Miloš Večeřa | Knihy.ABZ.cz ... . Originální anglický termín welfare state (do češtiny, tak aby sousloví nejlépe vystihovalo podstatu, přeloženo jako ... Jak říká ve své knize Sociální stát, východiska a přístupy Miloš Večeřa, široce přijímaným vymezením sociálního státu je to, které definoval Harold L.Wilensky. Podle Večeři (Miloš Večeřa; 1996: 26) Wilensky spatřuje podsta...SOUVISEJÍCÍ KNIHY