Nebe, peklo, ráj

Nebe, peklo, ráj - Julio Cortázar | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Julio Cortázar
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nebe, peklo, ráj.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nebe, peklo, ráj ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Julio Cortázar. Číst Nebe, peklo, ráj Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román argentinského prozaika a esejisty Julia Cortázara z roku 1963 se stal kultovní knihou a jedním z nejvýznamnějších literárních experimentů 20. století. Zachycuje osudy rozkolísaného a cynického hrdiny Horacia Oliveiry, jenž v Paříži a v Buenos Aires prochází strhujícím vývojem - jeho hledání autenticity a smyslu bytí se zrcadlí v úvahách autorova alter ega Morelliho o poslání literatury a možnostech uměleckého zobrazení světa. Tyto jasné linie knihy jsou prokládány aforismy, novinovými výstřižky, výpisky z četby, esejistickými zamyšleními, ale i popisy milostného vytržení či chladně racionálními analýzami dění. Cortázar ve svém mistrovském díle hledá průsečík fantazie a reality; most do světa, kde všednost získává fantastické obrysy. Nebe, peklo, ráj je příběhem nenaplněné lásky, autor si zároveň pohrává s tvarem běžného románu a vytváří z něj skládačku, jíž evokuje roztříštěnost moderního světa, v němž hraje hlavní roli náhoda.


...ii notebook of 1 sheet of paper / Mini notebook OF OWN HANDS / Ideas for school / Julia DIY - Duration: 3:28 ... Nebe, peklo, ráj / Hopscotch (1980) | ČSFD.cz ... . Julia DIY / Easy DIY crafts - How to make Recommended for you Dara Rolins - Nebe Peklo raj a Naskoc a let - Olympia hledá talenty - Duration: 7:56. Verčák Veu 454,743 views. 7:56. Tina - Pribeh [Official Music Video] - Duration: 3:58. 50+ videos Play all Mix - Raduza-Nebe peklo raj YouTube; Radůza : Větře duj - Duration: 3:58. silentype1911 421,341 views. 3:58. Zuzana ... Nebe peklo ráj nebe peklo ráj, řekni karto čím se stát ... Peklo Nebe Raj, Prague - TripAdvisor ... . silentype1911 421,341 views. 3:58. Zuzana ... Nebe peklo ráj nebe peklo ráj, řekni karto čím se stát Nebe peklo ráj nebe peklo ráj já, chci jenom zpív...SOUVISEJÍCÍ KNIHY