Architektura renesanční

Architektura renesanční - Ivan Prokop Muchka | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ivan Prokop Muchka
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Architektura renesanční.pdf


Chcete si knihu přečíst?Architektura renesanční ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Prokop Muchka. Číst Architektura renesanční Online je nyní tak snadné!

POPIS


Třetí svazek průvodců po architektonických památkách České republiky představuje renesanční sloh, jeho charakteristické znaky a významné stavby. Architektura v Praze, v Čechách a na Moravě se v 16. století zpravidla spojuje s pojmem renesančního slohu. Tento průvodce se snaží vysvětlit určité obecnější, tehdy platné zásady a současně ukázat nejvýznamnější a nejcharakterističtější příklady, které se u nás dochovaly.


...ní architektura vznikla ve Florencii počátkem 15 ... okna dle slohů architektury | JANOŠÍK OKNA-DVEŘE ... . století a rychle se rozšířila po dalších bohatých, hlavně severoitalských městech (Mantova, Vicenza, Pisa, Janov, Benátky, Řím).Navazuje na humanistický obrat v literatuře (Dante, Petrarca) a v malířství (Giotto, Fra Angelico), který začal už kolem roku 1300.V italské architektuře se gotický sloh nikdy ... Renesanční architektura v Česku tvoří významnou fázi vývoje architektury na území dnešní České republiky.V českých zemích se renesanční sloh projevoval ... Nizozemská renesance - Wikipedie ... .V českých zemích se renesanční sloh projevoval přibližně od konce 15. století do první poloviny 17. století. Renesančná architektúra je obdobie architektúry v 15. - 16.storočí.. Renesancia (z franc. renaissance, tal. rinascimento, obrodenie) vznikla v talianskych mestách v 15. storočí ako výraz svetského a humanistického sebavedomia zámožných mešťanov a nového záujmu o staroveké umenie. V súťaživom prostredí mestskýc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY