Československo - můj druhý domov: Paměti Kanaďana

Československo - můj druhý domov: Paměti Kanaďana - Gordon Skilling | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Gordon Skilling
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Československo - můj druhý domov: Paměti Kanaďana.pdf


Chcete si knihu přečíst?Československo - můj druhý domov: Paměti Kanaďana ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gordon Skilling. Číst Československo - můj druhý domov: Paměti Kanaďana Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kanadský historik a politolog Gordon Sklilling, jeden z předních západních odborníků na komunismus, je znám svým celoživotním vztahem k Československu. Byl očitým svědkem příjezdu německé okupační armády v roce 1939, osobně zažil poměry po únoru 1948 i sovětskou okupaci v roce 1968. Po vystoupení Charty 77 aktivně podporoval československý disent a svůj zájem o naši zemi projevuje i nadále. Kniha obsahuje množství vzpomínek na události a osobnosti, s nimiž se Skilling setkával, ale i řadu závažných teoretických postřehů o specifickém vývoji komunismu v jednotlivých zemích.


...lovensko - můj druhý domov: Paměti Kanaďana ... iDNES.cz - Diskuse ... . Gordon Skilling ... Československo - můj druhý domov Autor: Skilling, Gordon Nakladatel: Prostor EAN: 9788072600427 ISBN: 80-7260-042-7 Překlad: Šustrová, Petruška Popis: 1× kniha, vázaná, 608 stran, česky Rozměry: Osobní život. Z politických důvodů nedokončila studium oborů dějepis a čeština na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (1966-1969). V prosinci 1969 byla zatčena a poté odsouze ... Nakladatelství Prostor - Trh knih - můj antikvariát online ... . V prosinci 1969 byla zatčena a poté odsouzena ke dvěma letům odnětí svobody za opoziční aktivity v levicovém Hnutí revoluční mládeže, jehož členy byli také Jaroslav Bašta, Ivan Dejmal, Jan Frolík či Petr Uhl. Harold Gordon Skilling - Československo můj druhý domov 11-12 2001 Kultura česky (Paměti Kanaďana) -- nakladatelství Prostor České vydání pamětí H.Gordona Skillinga je uvedeno slovy V. Havla "raduji s...SOUVISEJÍCÍ KNIHY