Pí na nebesích

Pí na nebesích - John D. Barrow | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
John D. Barrow
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pí na nebesích.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pí na nebesích ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John D. Barrow. Číst Pí na nebesích Online je nyní tak snadné!

POPIS


Propast mezi každodenním životem a jeho běžnými pojmy a světem přírodních věd se v našem století rychle prohlubuje. Matematika stojí mezi těmito exaktními vědami na nejabstraktnějším a nejméně srozumitelném konci. A přitom je to univerzální věda, v níž lze vytvářet modely pro ostatní vědecké disciplíny. Proto je Barrowův pokus přiblížit tuto „královnu věd“ a její vztah k reálnému světu tak záslužný. Čtenář se z knihy dozví mnoho jak z historie matematiky, tak řadu informací z logiky, základů matematiky a filozofie, zejména pak o faktické roli matematiky při poznávání světa.


...ebesích. Astronomie | 19.12.2013. Moderní pythagorejce může povzbudit zjištění, že hodnotu Pí lze vyčíst z hvězd nad jejich hlavami ... Na Nebesích - 🍀 KRÁSNÉ VELIKONOCE 🍀 NARÁŽÍME PIVO :-) 12 ... ... ... Pí na nebesích 2000; Vesmírná galerie 2011; Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) 2013; všech 13 knih autora. Podobné knihy. Logikomiks 2012; Kniha Pí na nebesích je v Pí na nebesích Autor: Barrow, John D. Nakladatel: Mladá fronta EAN: 9788020408556 ISBN: 80-204-0855-X Originál: Pi in the Sky Překlad: Stehlíková, Naďa Popis: 1× kniha, vázaná, 312 stran, česky Rozměry: 13 × 20,5 cm Rok vydání: 2000 π = o d . {\displaystyle \pi ={\frac {o}{d}}.} Poměr o / d je konstantní, nezávisí na obvodu kružnice. Pokud má například kružnice dvakrát v ... Scienceworld | Pí na nebesích ... . {\displaystyle \pi ={\frac {o}{d}}.} Poměr o / d je konstantní, nezávisí na obvodu kružnice. Pokud má například kružnice dvakrát větš...SOUVISEJÍCÍ KNIHY