Sanatorium na věčnosti

Sanatorium na věčnosti - Bruno Schulz | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Bruno Schulz
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sanatorium na věčnosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sanatorium na věčnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bruno Schulz. Číst Sanatorium na věčnosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Druhý cyklus novel haličského židovského autora, povyšujícího všední skutečnost do roviny mýtu. Hrdina příběhu "Sanatorium na věčnosti" přijíždí do podivného bezčasí jakéhosi zvláštního sanatoria, aby se setkal se svým dávno mrtvým otcem, nenávratně ztraceným dětstvím i zničenou tradiční židovskou kulturou v Polsku. Tíživá melancholie se mísí s fantaskními představami v schulzovském duchu. Příběh "Sanatorium na věčnosti" byl předlohou pro stejnojmenný film, jenž natočil v roce 1973 polský režisér Wojciech Jerzy Has.


...rium na věčnosti se nabízí jako surreálná alegorie "věčného života", vypůjčeného skrze možnosti moderní medicíny ... something strange | ichbinLJ ... . Především ale funguje jako hledání ztraceného času, kdy hlavní hrdina navštíviv svého otce v nemocničním předsmrtném bezčasí (i když bezčasí je jenom zdánlivé, neboť je postupně ... Druhý cyklus novel haličského židovského autora, povyšujícího všední skutečnost do roviny mýtu. Hrdina příběhu "Sanatorium na věčnosti" přijíždí do podivného bezčasí jakéhosi zvláštního sanatoria, aby se se ... Sanatorium na věčnosti - Bruno Schulz | Knihy Dobrovský ... . Hrdina příběhu "Sanatorium na věčnosti" přijíždí do podivného bezčasí jakéhosi zvláštního sanatoria, aby se setkal se svým dávno mrtvým otcem, nenávratně ztraceným dětstvím i zničenou tradiční židovskou kulturou v Polsku. Druhý cyklus novel haličského židov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY