Lexikon české literatury 1 / (A-G): Osobnosti, díla, instituce

Lexikon české literatury 1 / (A-G): Osobnosti, díla, instituce - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Lexikon české literatury 1 / (A-G): Osobnosti, díla, instituce.pdf


Chcete si knihu přečíst?Lexikon české literatury 1 / (A-G): Osobnosti, díla, instituce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Lexikon české literatury 1 / (A-G): Osobnosti, díla, instituce Online je nyní tak snadné!

POPIS


První díl velkoryse pojatého encyklopedického díla, který obsáhne českou literaturu od nejstarších dob do roku 1945. Z celkového počtu asi 3500 hesel zaujímají větší část jména autorů – prozaiků, básníků, dramatiků, ale i překladatelů, literárních kritiků a historiků, a rovněž anonymní díla starší české literatury. Lexikon však také zahrnuje časopisy, sborníky a almanachy, literární sdružení a skupiny, nakladatelství a tiskaře. Každé heslo je rozděleno na část výkladovou a část obsahující bibliografické údaje a soupis další literatury, která se k heslu vztahuje. Stejně jako předešlé svazky je i tento díl vybaven rejstříkem jmen a rejstříkem anonymních děl starší české literatury. Lexikon je neocenitelnou příručkou nejen pro literární vědce, ale i pro historiky, publicisty, učitele a všechny čtenáře s hlubším zájmem o literaturu.


...- Webový katalog knihovny. Send e-mail Print links="view ... AB antikvariát, Brno - Kounicova ... .exportLinks" jp-show-if-empty="true" jp-single-button-overwrite-link-text="'Export'" jp-dropdown ... COVID-19 Resources. Reliable information about the coronavirus (COVID-19) is available from the World Health Organization (current situation, international travel).Numerous and frequently-updated resource results are available from this WorldCat.org search.OCLC's WebJunction has pulled together inform ... Lexikon české literatury: Lexikon české literatury. Díl 1 ... ... .org search.OCLC's WebJunction has pulled together information and resources to assist library staff as they consider how to handle coronavirus ... Request PDF | Lexikon české literatury : osobnosti, díla, instituce / | 1. vyd. Obsahuje rejstříky díl 1. A-G. 1985. 900 s. -- díl 2, sv. 1. H-J. 1993. 589 s ... Lexikon čes...SOUVISEJÍCÍ KNIHY